Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg





Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Etyka
Autor: jaro60 dnia 26 maj : 08:02
Swieta racja.

[News] Uzdrowiciel
Autor: jaro60 dnia 21 maj : 13:23
I co na to Puste Obietnice,cos zapanowala dziwna c [ more ... ]

[News] Normalność
Autor: jaro60 dnia 21 kwi : 07:45
Dla mnie, to Tusk jak wroci do kraju to powiinien [ more ... ]

[News] Wykład dr Zbigniew Stanuch "Golgota Kobiet - relacje więźniarek Ravensbrück
Autor: Jan II dnia 14 kwi : 10:07
Bardzo przejmujący wykład. Ale mówienie o kobietac [ more ... ]

[News] Paplecznik - czyli wTylewizji po Goleniowsku cześć 10
Autor: MW dnia 02 kwi : 16:27
Przegadane to . Podane w mało ciekawej medialnie f [ more ... ]

[News] Sedno sprawy
Autor: jaro60 dnia 17 mar : 13:16
Oczywista prawda.Tylko opozycyjni POpaprancy mowia [ more ... ]

[News] Nobliści
Autor: jaro60 dnia 28 sty : 08:01
SWIETA RACJA.

[News] Ja nie mam czasu!
Autor: admin dnia 17 sty : 00:45
Jasne że to nie tajemnica. Chodzi o radnego Czerw [ more ... ]

[News] Ja nie mam czasu!
Autor: MW dnia 17 sty : 00:18
" eden z radnych" - jak wiecie który to dlaczego [ more ... ]

[News] Park 750 - lecia Goleniowa i konsultacje społeczne???
Autor: Jan II dnia 11 gru : 22:19
Uważam - w przeciwieństwie do Pani Muszyńskiej, że [ more ... ]


Forum
Goleniów net - Portal Powiatu Goleniów :: Forum :: Komentarz aktualny - GOLENIOW.NET :: Nasz komentarz
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Niemiecki cmentarz w centrum Goleniowa
Moderatorzy: admin, Adam, Margo, Andrzej, Jacek_C
Autor Odpowiedzi
admin
sob sty 19 2008, 11:35
Bugajski

Zarejestrowany #1
Dołączył: czw kwi 12 2007, 05:00
postów: 71
Czytam te artykuły na temat rozbiórki cmentarzy w Goleniowie i aż mi sie włos jeży na głowie . Co też ta nasza władza wyczynia. Absolutnie moim zdaniem nie powinno Być profanowane żadne miejsce Pochówku nigdy i nigdzie. Tak jet to zapisane w wierze chrześcijańskiej i innych. Tym bardziej o ile mnie nie myli to był do 1933 roku zlikwidowany przez niemieckich faszystów cmentarz żydowski. Po żydowsku miejsce to nazywa się bejt olam בית עולם "dom świata" albo "dom wieczności. I wierze judaistycznej jest to szczególne miejsce.


"Podstawową różnicą między cmentarzem chrześcijańskim a żydowskim jest odmienne traktowanie grobu. Poczucie chrześcijańskie pozwala na jego naruszenie i na dokonanie nowego pochówku po określonym czasie. Cmentarz nieużywany przez długi czas może być zlikwidowany. Według zasad judaizmu każdy nagrobek i cały cmentarz jest nienaruszalny, nieograniczenie trwały tak długo, jak znana jest jego lokalizacja. Do wyjątkowych należą przypadki, gdy ekshumacji dokonuje się: dla przeniesienia szczątków do grobu w Ziemi Świętej lub do grobu rodzinnego, dla przeniesienia z cmentarza nieżydowskiego, jeśli cmentarzowi zagraża profanacja lub podmycie przez wodę.

Zgodnie z nakazami religii cmentarze żydowskie budowano poza obszarem miasta, wydzielano na nim osobne kwatery dla kobiet i mężczyzn." - Wikipedia, wolna encyklopedia.

Czyż nie musimy uszanować tego.

Poza tym dziennikarze piszą cmentarz niemiecki bez podania wyznania, a w tym wypadku ma to znaczenie.

I oby nie było z tym problemów. Bo żadne przeniesienie kości w tym wypadku nie załatwia sprawy ponieważ dochodzi w tym miejscu do naruszenia świętości religijnej. Najpierw Niemcy sprofanowali ten cmentarz, potem Polacy za czasów PRL stawiając pijalnie Piwa. A teraz ponownie nasze władze zezwalając na budowę hotelu. Wcale ale to wcale mi sie nie podoba. Jeśli już Niemcy zrobili park w tym miejscu to tak powinno pozostać. A miejsce po zburzonej fregacie włączyć do tego kompleksu parkowego , Który powinno się zaznaczyć jako miejsce byłego pochówku. Czy Podobało by się Państwu gdyby za kilka lat na ulicy Przestrzennej na mogiłach naszych przodków wybudowano by hotel.

Mi absolutnie nie !

CZEKAMY W KOMENTARZACH NA OPINIE PAŃSTWA

Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System


Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]

Dorabianie kluczy Goleniów

Ogłoszenia

Czas generowania: 0.0531 sek., 0.0083 z tego dla zapytań.