Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg





Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Etyka
Autor: jaro60 dnia 26 maj : 08:02
Swieta racja.

[News] Uzdrowiciel
Autor: jaro60 dnia 21 maj : 13:23
I co na to Puste Obietnice,cos zapanowala dziwna c [ more ... ]

[News] Normalność
Autor: jaro60 dnia 21 kwi : 07:45
Dla mnie, to Tusk jak wroci do kraju to powiinien [ more ... ]

[News] Wykład dr Zbigniew Stanuch "Golgota Kobiet - relacje więźniarek Ravensbrück
Autor: Jan II dnia 14 kwi : 10:07
Bardzo przejmujący wykład. Ale mówienie o kobietac [ more ... ]

[News] Paplecznik - czyli wTylewizji po Goleniowsku cześć 10
Autor: MW dnia 02 kwi : 16:27
Przegadane to . Podane w mało ciekawej medialnie f [ more ... ]

[News] Sedno sprawy
Autor: jaro60 dnia 17 mar : 13:16
Oczywista prawda.Tylko opozycyjni POpaprancy mowia [ more ... ]

[News] Nobliści
Autor: jaro60 dnia 28 sty : 08:01
SWIETA RACJA.

[News] Ja nie mam czasu!
Autor: admin dnia 17 sty : 00:45
Jasne że to nie tajemnica. Chodzi o radnego Czerw [ more ... ]

[News] Ja nie mam czasu!
Autor: MW dnia 17 sty : 00:18
" eden z radnych" - jak wiecie który to dlaczego [ more ... ]

[News] Park 750 - lecia Goleniowa i konsultacje społeczne???
Autor: Jan II dnia 11 gru : 22:19
Uważam - w przeciwieństwie do Pani Muszyńskiej, że [ more ... ]


Forum
Goleniów net - Portal Powiatu Goleniów :: Forum :: Komentarz aktualny - GOLENIOW.NET :: Nasz komentarz
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Koniec świata, brak prądu
Moderatorzy: admin, Adam, Margo, Andrzej, Jacek_C
Autor Odpowiedzi
admin
nie lut 24 2008, 11:23
Bugajski

Zarejestrowany #1
Dołączył: czw kwi 12 2007, 05:00
postów: 71
GOLENIOW.NET.PL Wczoraj około godziny 18,30 w części miasta nareszcie przywrócono dostawy prądu, a całe miasto otrzymało energię w okolicy godziny 22 . Miasto było sparaliżowane prawie przez 23 godziny. powtórzyła się sytuacja z przed roku. I jak widać miasto ani ENEA nie wyciągnęły nauczki z poprzedniego zdarzenia. Należy nadmienić , że naukowcy w związku z globalnym ociepleniem przewidują w Polsce częstsze występowanie huraganów oraz już czasem występujących trąb powietrznych. Jeśli mają się potwierdzić opinie naukowców, to bez szybkich inwestycji w sieć energetyczną, mieszkańcy nie tylko Goleniowa narażeni będą nadal i często na takie braki w dostawie energii. Enea jak widać nie robi nic by sytuacje zmienić. Mimo że powinna przenieść linie niskiego i średniego napięcia pod ziemię, aby te linie nie ulegały uszkodzeniu , oraz przebudować i unowocześnić sieć trakcyjną napowietrzną średniego i wysokiego napięcia. Nie widać w ogóle żadnych inwestycji. Nawet w mieśce jeszcze są linie napowietrzne. Tylko nam użytkownikom każe się płacić horrendalne sumy za przesył, po niezmienionych właściwie liniach od czasu Gierka i Gomółki a nawet i Bieruta ! W Goleniowie , ponownie nastąpił paraliż i tylko sklepy zaopatrzone w agregaty np. Intermarche prowadziły prawie normalny handel. Nie pracowały urzędy oraz banki i bankomaty. Widać z tego, jak choćby banki szanują swoich klientów, nie mówiąc o Poczcie Polskiej oraz urzędach, które powinny moim zdaniem posiadać podtrzymanie napięcia w postaci agregatów. Ciekawy jestem czy Sanepid sprawdzi co stało się z niewątpliwie rozmrożoną żywnością w takich sklepach jak Netto czy Biedronka oraz wielu małych. Brak dostaw prądu wykorzystali za to włamywacze, z piątku na sobotę włamano się do sklepu Netto w okolicy szpitala, oraz próbowano dokonać włamania do jednego z punktów gastronomicznych.  Kolejna nauczka ale czy ktoś wyciągnie z tego wnioski. A ja się pytam co sie stanie jeśli nadejdzie nie daj Boże jakiś kataklizm lub godzina W, ludzie na wsi jakoś sobie dadzą radę, ale w miastach nic tylko umierać.
admin
Powrót do góry
Adam
śro sie 06 2008, 01:24
admin

Zarejestrowany #2
Dołączył: pią lip 13 2007, 12:25
postów: 10
TY admin , no temat ciekawy . ale jakoś brak dyskusji i po twoim artykule sytuacja wróciła i to w dwójnasób w gorszym wydaniu. A było to jakiś czas temu . Nie wiem dlaczego przeoczyłem Temat
Powrót do góry
admin
wto sie 12 2008, 12:17
Bugajski

Zarejestrowany #1
Dołączył: czw kwi 12 2007, 05:00
postów: 71
Dziś w Kurierze Szczecińskim pojawił się taki artykuł :



Fatalny stan sieci - bez prądu?
„W chwili obecnej na skutek rozległej awarii sieci występuje brak zasilania w energię elektryczną…” Taki komunikat można praktycznie codziennie usłyszeć w telefonicznym automatycznym systemie informacyjnym Enei. Nawet niezbyt silny wiatr zrywa linie napowietrzne. Nic dziwnego, bo większość słupów energetycznych kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany.

Cztery miesiące temu, we wtorek 8 kwietnia, mokry, zamarzający na przewodach śnieg spowodował złamanie się 25 słupów wysokiego napięcia i ponad pół tysiąca słupów średniego napięcia. Pękały linie energetyczne, kruszyły się izolatory. W efekcie bez prądu przez kilkanaście godzin była większa część Szczecina i okolic, a w niektórych rejonach województwa zaświeciło się dopiero po kilkunastu dniach. Aby uchronić się na przyszłość od skutków tego typu katastrof, wojewoda zachodniopomorski zlecił ekspertom od energetyki zbadanie przyczyn i przygotowanie zaleceń dla producentów i dystrybutorów energii.

- Z raportu wynika, że winę za katastrofę ponoszą nie tylko wyjątkowe warunki pogodowe, ale też zaniedbania operatora – wyjaśnia Witold Kępa, dyrektor Urzędu Regulacji Energetyki w Szczecinie. – Raport mówi, w którym kierunku powinny iść inwestycje, ale na razie nie mamy informacji, czy Enea dostosowała się do zaleceń.

Reakcją firmy na ogłoszony raport było oburzenie i określenie zaleceń „kosztowym koncertem życzeń”. Z informacji, które otrzymaliśmy, wynika, że w najbliższym czasie w naszym regionie modernizowana ma być tylko linia w okolicach Stargardu. W sumie 44 słupy.

Enea Operator Sp. z o.o. Oddział Dystrybucji Szczecin (obszar byłego woj. szczecińskiego) ma na swoim terenie prawie cztery i pół tysiąca słupów stalowych, trzy tysiące drewnianych i ponad sto tysięcy betonowych. Niektóre konstrukcje pamiętają jeszcze lata 50. Zdaniem naukowców z Politechniki Szczecińskiej, znaczna część słupów wymaga wymiany, bo już dawno zakończył się ich określony czas eksploatacji. Do tego materiały, z których zostały wykonane, były wadliwej jakości.

***

Kiedy pytaliśmy się przedstawicieli Enei o plany wymiany zużytych słupów, za każdym razem pada argument, że nie ma pieniędzy. Dziwne, skoro firma jest taka „biedna”, to jakim cudem stać ją na organizowanie kosztownych regat katamaranów Enea Baltic Cup czy nagrodę w wysokości miliona euro dla reprezentacji piłkarskiej?

Piotr BINIEK


P.S.

A co my piszemy od dłuższegp czasu na łamach GOLENIOW.NET jak nie to samo !
Tylko kto nas chce słuchać . Nikt!
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System


Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]

Dorabianie kluczy Goleniów

Ogłoszenia

Czas generowania: 0.2726 sek., 0.0080 z tego dla zapytań.