Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg

Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] KRYZYS W WENEZUELI A INTERESY POLSKI
Autor: MW dnia 29 sie : 23:09
Dlaczego ten pan nie uzyje kluczowego słowa tłumac [ more ... ]

[News] Cud nad Wisłą - BITWA WARSZAWSKA - 1920 r.
Autor: golonko dnia 15 sie : 16:33
Na TVP Historia ze dwa lata temu wywodzono, że "cu [ more ... ]

[News] Jak wymienić piec z rządową dopłatą?
Autor: MW dnia 14 sie : 07:15
Czyli tradycyjnie. Władza publiczna DA. A z drugie [ more ... ]

[News] Być Polką
Autor: golonko dnia 06 sie : 16:52
Byłem jeszcze dzieckiem gdy Kwaśniewski przeprasza [ more ... ]

[News] Maraton Niepodległości 11.11.2018 - Kliniska Wielkie - 100 dni
Autor: golonko dnia 06 sie : 16:49
Jak się skończą upały to sprawdzę formę i ewentual [ more ... ]

[News] Oświadczenia majątkowe - z czym to się je.
Autor: golonko dnia 06 sie : 16:45
Czy i tu dopuszczalne są wyjątki - niepublikowanie [ more ... ]

[News] Policjanci eskortowali samochód z nieprzytomnym niemowlakiem
Autor: Mike dnia 29 lip : 08:01
Bardzo dobrze , taka jest miedzy innymi sluzba Pol [ more ... ]

[News] Proszę o wsparcie inicjatywy referendalnej
Autor: MW dnia 18 lip : 23:01
bajki

[News] Szanowni Panowie Burmistrzowie - List do redakcji
Autor: MW dnia 06 lip : 21:07
Popieram.

[News] Czy budowa wodociągu w Żółwiej Błoci nie jest do udźwignięcia dla Gminy Goleniów w tym roku
Autor: kellog dnia 12 cze : 17:22
Studnie ? Proponował bym jak jesteś taki(a) mądry( [ more ... ]


Poznaliśmy zwycięzców Enei Akademii Talentów

11.01.2018a.jpg Jury, w skład którego weszli m.in. przedstawiciele świata nauki, sztuki i sportu oraz internauci wybrali zwycięzców pierwszej edycji Enei Akademii Talentów. W gronie najlepszych, którym Fundacja Enea przekaże stypendia i granty znalazło się 22 uczniów oraz 9 szkół.

Do Enei Akademii Talentów zgłaszali się uczniowie ze szkół podstawowych (od V klasy wzwyż) i gimnazjalnych, którzy prezentowali swoje talenty oraz publiczne szkoły podstawowe i gimnazjalne z pomysłami na projekty wspierające rozwój zainteresowań uczniów. Programem objęte były dzieci z obszarów, na których Grupa Enea jest szczególnie aktywna biznesowo. Zgłaszano projekty szkolne i indywidualne w trzech kategoriach: nauka, sztuka i sport.

– Najlepszych uczniów wskazało jury oraz internauci. W gronie zwycięzców znalazło się 22 młodych ludzi, 11 ze szkół podstawowych i tyle samo ze szkół gimnazjalnych. W obu kategoriach wiekowych wybrano laureatów w dziedzinie nauka, sztuka i sport – podkreślił Sławomir Krenczyk, prezes Fundacji Enea. Stypendyści to uczniowie ze szkół miejskich i wiejskich, m.in. z Bieżynia, Bydgoszczy, Goleniowa, Lublina, Połańca, Poznania, Santocka, Stargardu, Szczecina, Zielonej Góry i Zwolenia.

– To najlepsi z najlepszych, którzy zachwycili nas swoimi talentami, dojrzałością i chęcią dalszego rozwoju – dodał Krenczyk. Wśród nich są pasjonaci historii, matematyki, przyszli programiści, muzycy, miłośnicy rysunku i fotografii, trenujący karate, lekkoatletykę czy koszykówkę. Wszyscy otrzymają stypendia w wysokości 3 000 zł, które w całości będą mogli przeznaczyć na rozwój swoich umiejętności  i pasji.

 
Zwyciężczynią w dziedzinie sport w kategorii talentów została z liczbą 5016 głosów uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Goleniowie Amelia Stężalska.

Amelka jest uzdolniona sportowo. Lubi zawody, wspólne treningi, przygotowania do zawodów oraz wspólne celebrowanie sukcesów. Amelka jest wychowanką klubu sportowego, w którym trenuje lekkoatletykę pod opieką trenera. Jako zawodniczka klubu bierze udział w mitingach lekkoatletycznych, na których osiągnęła imponujące czasy. Często też startuje w biegach ulicznych. Ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe. Wielokrotnie stawała na najwyższym podium. Amelka reprezentuje swoją szkołę w zawodach sportowych. W 2017 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Województwa podczas Mistrzostw Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych.

 
 

Szkoły zostały wyłonione przez internautów – głosowanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a najlepiej oceniane projekty zdobyły ponad 40 000 głosów. Wybrane placówki otrzymają granty o wartości 10 000 zł na realizację projektów rozwijających zainteresowania swoich uczniów. Wśród nagrodzonych są szkoły z Białegostoku, Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Międzyrzecza, Opactwa, Poznania, Śremu i Zalasewa.

– Cieszymy się, że praca włożona w przygotowanie projektu i zadanie konkursowe zaowocowały zajęciem premiowanego miejsca w finale konkursu. Tym bardziej, że jesteśmy przekonani, że jego realizacja przyniesie naszym uczniom dużo radości – powiedziała Joanna Dłuska, koordynatorka projektu ze Szkoły Podstawowej nr 53 w Bydgoszczy, do której uczęszczają uczniowie niewidomi i słabo widzący. – Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali, głosowali, a także Enei za pomysł wspierania tego i podobnych projektów – dodała Dłuska. Dzięki grantowi uczniowie tej szkoły wezmą udział w warsztatach „Świat filmu w świecie słowa”, w czasie których poznają zasady opisywania filmów i stosowania audiodeskrypcji.

Za sprawą Enei Akademii Talentów młodzi konstruktorzy z Gorzowa Wielkopolskiego będą mogli rozwijać swoje kompetencje informatyczne i techniczne, a uczniowie z Zalasewa – doskonalić umiejętności wioślarskie. Szkoła w Opactwie, która nie ma hali gimnastycznej, zakupi profesjonalny sprzęt do ćwiczeń, by uczniowie mogli przygotowywać się do rywalizacji w zawodach sportowych. W poznańskiej szkole „Łejery” powstanie przyszkolny ogródek meteorologiczny, a młodzież będzie obserwować pogodę za pomocą profesjonalnej aparatury. Dzieci z białostockiej podstawówki zrealizują projekt plastyczny „Cztery pory roku na Podlasiu”, uczniowie z Międzyrzecza będą badać jakość wody w pobliskich rozlewiskach, a w bydgoskim gimnazjum zorganizowane zostaną zawody sportowe dla niepełnosprawnych uczniów. W Śremie powstanie escape room „Ku wolności” – młodzi twórcy zaaranżują wnętrze nawiązujące do okresu odzyskania przez Polskę niepodległości, wymyślą zadania i wyzwania dla graczy.

– Cieszymy się bardzo z wygranej. Rywalizacja przy głosowaniu była bardzo zacięta, ale wspólna mobilizacja dała zwycięski efekt – podkreśliła Katarzyna Zegar, uczennica klasy III śremskiego gimnazjum.

– Pierwsi stypendyści Enei Akademii Talentów udowadniają, że nasza młodzież jest kreatywna, ma ogromny potencjał, chce się rozwijać i swoim entuzjazmem oraz działaniami może inspirować innych do podejmowania ciekawych inicjatyw. Taki właśnie jest nasz cel. Grupa Enea, chcąc być blisko społeczności lokalnych, w których jest osadzona, wspiera je i aktywizuje na różnych płaszczyznach działania. Uczestnicy pierwszej edycji Enei Akademii Talentów przekonali nas, że warto inwestować w młode talenty i wspierać je w rozwoju i doskonaleniu, inspirować innych do działania – dodał Sławomir Krenczyk.

Organizatorami akcji Enea Akademia Talentów są Fundacja Enea oraz Enea SA. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Podkarpacki Kurator Oświaty, Lubuski Kurator Oświaty oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Informacje o programie, lista zwycięzców oraz prezentacje ich projektów znajdują się na stronie -LINK-

 

Lista zwycięskich szkół:

    Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego, Białystok
    Szkoła Podstawowa nr 53, Bydgoszcz
    Gimnazjum nr 43, Bydgoszcz
    Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Szarych Szeregów, Gorzów Wielkopolski
    Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich, Międzyrzecz
    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Opactwo
    Szkoła Podstawowa nr 83 "Łejery" im. Emilii Waśniowskiej, Poznań
    Zespół Szkół Katolickich, Śrem
    Szkoła Podstawowa nr 2, Zalasewo

 


Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 11 stycznia 2018 - 11:24:38  ::  Czytaj/Komentuj: 0


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


k3reklama-m.jpg

komfort reklama-m.jpgNaprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343
robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Online
Gości: 5
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 4
Użytkowników: 677, Najnowszy: meary

Ogłoszenia
Sprzedam
Więcej ogłoszeń (0)
Kupię
Darecki-email-
16 wrz : 04:19
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem odznaczeń, zdjęcia o tematyce wojskowej, przedwojenne pocztówki elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego telefon 694972047
Więcej ogłoszeń (1)

Dodaj nowe ogłoszenie

Czas generowania: 0.0755 sek., 0.0060 z tego dla zapytań.