WiadomośćAreszt i dozór za rozbój na 90-latce
(Kategoria: Policja informuje)
Dodane przez admin
czwartek 30 listopada 2017 - 12:13:23


logokpp1.jpg Policjanci ze Stepnicy zatrzymali parę, która dokonała rozboju na 90-letniej kobiecie, zabierając jej 400zł. Wobec sprawczyni sąd zastosował tymczasowy areszt, wspólnik kobiety został objęty policyjnym dozorem. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Stepnicy. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od 90-latki, która poinformowała, że do jej mieszkania przyszła kobieta i zażądała pieniędzy. Mężczyzna, który towarzyszył sprawczyni, stał przy drzwiach wejściowych i obserwował całą sytuację. Kiedy staruszka chciała zadzwonić do rodziny po pomoc, agresywna kobieta zaczęła na nią krzyczeć, szarpać za odzież i grozić, uniemożliwiając skorzystanie z telefonu. Przestraszona staruszka w obawie o swoje życie, przekazała kobiecie 400zł.

Policjanci niezwłocznie zajęli się sprawą i na podstawie rysopisu podanego przez seniorkę, na jednej z ulic Stepnicy zatrzymali sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy miasta, w wieku 45 i 46 lat. Oboje usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi kara 12 lat więzienia.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcznego aresztu, jej kompan oddany został pod policyjny dozór.
 
Źródło: Goleniów net - Portal Powiatu Goleniów
( http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7147 )


Czas generowania: 0.0452 sek., 0.0020 z tego dla zapytań.