WiadomośćWyeliminowali z ruchu niesprawne busy
(Kategoria: Policja informuje)
Dodane przez admin
niedziela 11 lutego 2018 - 11:10:31


11.02.2018a.jpg Policjanci goleniowskiej drogówki kontrolowali stan techniczny busów przewożących pasażerów po terenie powiatu. W 2 przypadkach kontrole zakończyły się mandatami, pojazdy były technicznie niesprawne. Funkcjonariusze zabronili kierowcom dalszej jazdy.

Pod szczególną kontrolą policjantów z Referatu Ruchu Drogowego goleniowskiej komendy były busy przewożące osoby. Policjanci kontrolowali stan techniczny pojazdów, liczbę  przewożonych osób zgodnie z wpisem w dowodzie rejestracyjnym, dokumenty do prowadzenia pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.W 2 przypadkach okazało się, że pojazdy są niesprawne i nie nadają się do dalszej jazdy. Miały niesprawne hamulce, wycieki płynów eksploatacyjnych, braki w oświetleniu i nadmierną korozję. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne, zakazując dalszej jazdy, a na kierowców nałożono mandaty karne.

Celem policyjnych działań jest zapobieganie zdarzeniom drogowym oraz zobligowanie właścicieli firm transportowych jak i kierujących, do przestrzegania obowiązujących przepisów prawa.

st. asp. Julita Filipczuk11.02.2018a.jpg

Źródło: Goleniów net - Portal Powiatu Goleniów
( http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7257 )


Czas generowania: 0.0462 sek., 0.0017 z tego dla zapytań.