Wiadomość Helenów nie dał się podzielić…
(Kategoria: Wieści z Gminy Goleniów)
Dodane przez admin
poniedziałek 12 marca 2018 - 11:30:32


*Spotkanie Rady Osiedla Helenow.  Udział w posiedzeniu wzięli mieszkańcy ul. Kalinowej i pl. Strażackiego. Radny A. Panek [jednocześnie członek Porozumienia 14], poinformował o braku środków w kasie gminnej na inwestycje oraz o potrzebie przeniesienia środków z zadań na osiedlu Helenów, na zadania gminne.  
*Niezdecydowany radny A.Panek –, oświadczył, że jest za budową ul. Kalinowej i wnioskuje o pilne wykonanie remontu. Pl. Strażackiego, ale jednocześnie składa wniosek do burmistrza aby budowę ul. Kalinowej, wykreślić z planu gminy.
Głos zabrał także Ł. Mituła - Przewodniczący Rady Miejskiej [jednocześnie szef Porozumienia 14], w którym w mało przekonywujący sposób, zaapelował o zrozumienie trudnej sytuacji  w budżecie. Przypisał Porozumieniu 14 , zasługę wprowadzenia do budżetu ul. Kalinowej a następnie wytłumaczył, że jej wykonanie jest niemożliwe.  
*Przewodniczący Ł.Mituła - w długim przemówieniu dziękuje, tłumaczy, wspomina młode lata, upomina, poucza, chwali radnego A. Panka, oddaje się do dyspozycji mieszkańców osiedla, a następnie rozbrajająco oświadcza, że nie może żadnej deklaracji złożyć.
* Porozumienie 14, które, po wyborach, przejęło władzę w gminie, ma problemy z wykazaniem realizacji swoich zobowiązań wyborczych. Dla osiedla Helenów, wstąpienie radnego A. Panka do Porozumienia 14, nie przyniosło żadnych wymiernych korzyści.  
* Rada Osiedla jednomyślnie zdecydowała o utrzymaniu ul. Kalinowej w planie, oraz o wystąpieniu do burmistrza o pilną realizację pl. Strażackiego. Apel przedstawicieli Porozumienia 14 nie został uwzględniony.

Źródło: Goleniów net - Portal Powiatu Goleniów
( http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7314 )


Czas generowania: 0.0334 sek., 0.0013 z tego dla zapytań.