WiadomośćKomentarz aktualny- Co w trawie piszczy. Czyli wiadukt do Miękowa DK6
(Kategoria: Różne)
Dodane przez admin
poniedziałek 16 lipca 2018 - 10:36:10


We wrześniu 2007 r. prasa tak pisała o zbyt wąskim wiadukcie na przedłużeniu ul. Wolińskiej w Goleniowie.

W Goleniowie wybudowano zbyt wąski i stromy wiadukt. Kierowcy przeklinają, a policja boi się, że może dochodzić do wypadków.
...
 Szerszego nie opłacało się budować - odpowiada spokojnie przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
...
- Zrobili go bez pomysłu - zapewnia Zygmunt Pięta z Goleniowa. - Tyle pieniędzy poszło na tę inwestycję. Dzięki niej miało być bezpieczniej i wygodniej. Okazało się, że jest gorzej niż było. Wiadukt stwarza iluzję bezpieczeństwa. Jeśli ktoś jej zawierzy, może srodze się zawieść.
...
- Ten wiadukt to kompletne nieporozumienie. Ale u nas to już tak zawsze jest, że jak chcą coś ulepszyć, to popsują w ogóle.
...
Dlaczego zatem nie zbudowano szerszego wiaduktu? - Kosztowałby o 3,5 mln więcej. To niepotrzebny wydatek - tłumaczy Kazimierz Matecki, zastępca dyrektora GDDKiA w Szczecinie. - Wiadukt jest na tyle szeroki, że mieszczą się na nim dwa samochody osobowe podczas mijania. To nie jest droga tranzytowa. Rzadko jeżdżą tędy samochody ciężarowe czy autobusy. Wybierają inną trasę. Jest to zresztą dopiero część docelowego układu komunikacyjnego w tym rejonie. Niebawem planowana jest budowa obwodnicy Miękowa, więc ruch na wiadukcie wyraźnie się zmniejszy.
http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/art/5245904,za-ciasny-ten-wiadukt,id,t.html

Życie napisało jednak inny scenariusz. Ruch, po wybudowaniu obwodnicy Miękowa, na wiadukcie się nie zmniejszył.

Po niespełna 10 latach opinia publiczna została poinformowana o przebudowie wiaduktu na drodze Goleniów-Miękowo. Nareszcie! Skończy się gehenna kierowców, rowerzystów i pieszych. Po oddaniu wiaduktu do użytku okazało się, że obdarowano nas, delikatnie rzecz ujmując, następną iluzją bezpieczeństwa.
 

Komentujący o inicjałach cm na portalu Gazety Goleniowskiej napisał: "Faktem jest, że wiceburmistrz T. Banach jeździł do Warszawy i negocjował powstanie ścieżki na wiadukcie przy Żółwiej Błoci. I tu nie ma wątpliwości - ludzie jej chcieli, zapotrzebowanie społeczne było znane, więc sprawę załatwiono. Rozmawiałem przed chwilą z Banachem i powiedział mi, że gdyby były jakiekolwiek naciski na budowę ścieżki rowerowej na wiadukcie na Wolińskiej, to by tę sprawę też poruszał (już tylko z przyzwyczajenia wspomnę, że powinien to robić starosta...). Ale wówczas temat ciągu rowerowego na wiadukcie "Wolińska" po prostu nie istniał. Nikt się go nie domagał - a jeśli było inaczej, to poproszę o dowody.
Ponieważ nie tylko moja pamięć jest zawodna, to przypomnę dyskutantom zawzięcie strzykającym w stronę gminy, że w 2015 roku był inny dylemat: czy w ogóle będzie istnieć jakikolwiek wiadukt na Wolińskiej. Pierwotnym stanowiskiem GDDKiA było wyburzenie starego wiaduktu i - uwaga! - likwidacja wyjazdu z miasta ulicą Wolińską. Trochę czasu zabrało przekonanie drogowców, żeby jednak wiadukt ujęli w planach. Tego już nikt zdaje się nie pamiętać. A warto. ..." -LINK-

Z powyższego komentarza można wysnuć wniosek, że winni są mieszkańcy, nie tylko wsi ale też miasta. Oni po prostu nie zgłaszali zapotrzebowania na bezpieczną przeprawę dla pieszych i rowerzystów. Winni są mieszkańcy!
 
Czy na pewno?




14.08.2014 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłasza przetarg na zaprojektowanie i budowę 3 odcinków drogi ekspresowej S6 w województwie zachodniopomorskim – od Goleniowa do początku obwodnicy Nowogardu, od końca obwodnicy Nowogardu do końca obwodnicy m. Płoty i od węzła Ustronie Morskie do początku obwodnicy Koszalina i Sianowa. Łączna długość odcinków to 63,4 km.

Rok 2014 to rok wyborów samorządowych i szeroko rozumianych konsultacji dotyczących m.in. szczegółowych rozwiązań dotyczących ścieżki pieszo - rowerowej na obiekcie w ciągu ulicy Wolińskiej w Goleniowie. Jest to wybitnie zły czas na myślenie o potrzebach mieszkańców. Zły czas na konsultacje z GDKiA i ze społeczeństwem.

29-09-2015 r. GDKiA ogłasza podpisanie umowy na zaprojektowanie i budowę odcinka Goleniów - Nowogard drogi S6 o długości 19,2 km. Jest to pierwsza umowa na realizację drogi ekspresowej S6 - największej inwestycji infrastrukturalnej w województwie zachodniopomorskim. Pierwszy odcinek S6 będzie realizowała firma Budimex. Budowa drogi powinna się zakończyć w kwietniu 2019 roku.

Rok 2015 to rok wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Bardzo zły czas dla Platformy Obywatelskiej i dla PSL-u, które to partie rządzą w Powiecie goleniowskim i w Gminie. W czasie klęski nikt nie myśli o budowie czegokolwiek. W czasie klęski myśli się o jak najdłuższym zachowaniu status quo.

W złym czasie przeprowadzano Konsultacje Programowe, w złym czasie podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka Goleniów-Nowogard, w złym czasie oddano wiadukt Goleniów-Miękowo do użytku.

"... Szkoda, że przy okazji włodarze Gminy (mimo moich monitów) nie zadbali aby nowe wiadukty miały chodnik lub DDR (Drogę Dla Rowerów). ..." pisał w lutym 2017 r. internauta o nicu jerzu007


Margo
 
 
Warto przeczytać

 
http://goleniow.net.pl/news.php?extend.6356
 
http://goleniow.net.pl/news.php?extend.6440
 
http://goleniow.net.pl/news.php?extend.6437



 
 
 



Źródło: Goleniów net - Portal Powiatu Goleniów
( http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7591 )


Czas generowania: 0.0249 sek., 0.0019 z tego dla zapytań.