WiadomośćGoleniowianie pamiętają o Bohaterach
(Kategoria: Wieści z Gminy Goleniów)
Dodane przez admin
piątek 03 sierpnia 2018 - 15:35:14


01.08.2018-1.jpg 1 sierpnia i godzina "W"  to pojęcia, które zna zapewne każdy mały i duży Polak. W 74 rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego Harcerski Hufiec Goleniów - Chorągiew Zachodniopomorska ZHP zaprosił mieszkańców naszej Gminy do udziału w uroczystościach upamiętniających ten fakt. Miejsce zbiórki zostało wyznaczone pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Poinformowaliśmy o tym wydarzeniu na naszym portalu z odpowiednim wyprzedzeniem.
 
Należy pochwalić harcerzy, że pielęgnują pamięć o Powstańcach ale przede wszystkim o swoich starszych kolegach, którzy stanowią dla nich wzór do naśladowania. Spora grupa mieszkańców zebrała się w tym dniu pod Pomnikiem Niepodległości aby zapalić znicze i złożyć kwiaty. O godz. 17,00, czyli w godzinę "W" zawyła syrena miejska oraz harcerska, a następnie odśpiewano Hymn Państwowy. Mała uczestniczka odczytała wspomnienie o bohaterskiej walce Powstańców. Bardzo miłym gestem było obdarowanie przez harcerzy każdego uczestnika biało-czerwoną flagą z napisem POLSKA.
 
01.08.2018-2.jpg
 
Pamiętam jak kilka lat temu składał w tym dniu kwiaty jedyny ówczesny rady powiatowy z Prawa i Sprawiedliwości Pan Piotr Kijko z jedną lub dwiema osobami.
 
Od kilku lat kwiaty składają delegacje Prawa i Sprawiedliwości oraz KUKIZ'15, a z roku na rok przybywa osób, które nie boją się okazywać swojego patriotyzmu, bez względu na światopogląd i publicznie czczą pamięć o poległych.
 
01.08.2018-4.jpg01.08.2018-5.jpg
 
Niestety władze naszego miasta z burmistrzem Robertem Krupowiczem na czele konsekwentnie unikają uczestnictwa w takich uroczystościach. Zapominają również o tym aby sam Pomnik po prostu umyć. Otoczenie Placu w czasie tej i innych uroczystości urąga od wielu lat powadze chwili. Urąga pamięci tych, którym się należy szacunek i pamięć.

Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Napiszę jednak raz jeszcze - WSTYD BURMISTRZU !

Andrzej Bugajski

Foto Jacek Capiga

01.08.2018-3.jpgŹródło: Goleniów net - Portal Powiatu Goleniów
( http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7614 )


Czas generowania: 0.2198 sek., 0.0019 z tego dla zapytań.