WiadomośćGoleniów – „Moje miejsce na Ziemi”
(Kategoria: Inne)
Dodane przez admin
środa 12 września 2018 - 21:28:16


logo-dar-serca.jpg Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” zaprasza mieszkańców Goleniowa do udziału w ogólnopolskim konkursie grantowym „Moje miejsce na Ziemi”!

Już w najbliższą niedzielę, 16 września, stacja paliw ORLEN przy ul. Wolińskiej 2 w Goleniowie, stanie się jednym z najważniejszych „miejsc na Ziemi”. Mieszkańcy Goleniowa i okolic będą mogli nie tylko skonsultować swój pomysł na projekt grantowy, ale także zrelaksować się w fotelach masujących i skosztować jabłek z polskich sadów. Z kolei, na najmłodszych czekać będą ciekawe zabawy z animatorkami i mnóstwo prezentów.

Celem ogólnopolskiego konkursu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” jest wsparcie mieszkańców w działaniach na rzecz ich najbliższej społeczności. Wnioski w konkursie mogą składać organizacje pozarządowe i jednostki samorządu terytorialnego z całej Polski, np. fundacje, stowarzyszenia, szkoły, domy kultury, świetlice czy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 3 do 15 tysięcy złotych.
 
Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przyzna w sumie aż 400 grantów na łączną kwotę 2 000 000 złotych. Najlepsze projekty wybierze specjalna komisja konkursowa. Środki finansowe otrzymają organizacje, które najlepiej uzasadnią potrzebę realizacji projektu i zaproponują atrakcyjne, innowacyjne działania na rzecz swojej społeczności. Zwycięskie projekty poznamy już 8 października. Wnioski będzie można składać od 17 do 30 września przez generator wniosków dostępny na stronie -LINK-
 
moje_miejsce_na_ziemi.jpg12.09.2018a.jpg
 
12.09.2018b.jpg
 
 
 
Fundacja ORLEN - DAR SERCA została powołana przez Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. w 2001 roku. Od początku swojego istnienia przeznacza znaczne środki na pomoc i rozwój rodzinnych domów dziecka, organizując i finansując letni wypoczynek dla rodzin oraz pomagając w ich bieżących potrzebach. Pod opieką Fundacji znajduje się ponad 350 rodzinnych domów dziecka. Poza pomocą niesioną RDD, Fundacja co roku przyznaje stypendia zdolnej młodzieży. W 2018 roku Fundacja ORLEN – DAR SERCA uruchomiła Program stypendialny Bona Fide – inicjatywę o charakterze mecenatu. Ze wsparcia skorzystało grono zdolnych i ambitnych studentów z Polski, przyjętych na zagraniczne uczelnie wyższe, którzy po zakończeniu nauki wrócą do kraju i podejmą pracę w sektorze publicznym. Niezmiennie od 17 lat Fundacja realizuje także programy edukacyjne, związane z bezpieczeństwem najmłodszych. Wspiera też działalność edukacyjną innych organizacji. Ponadto, ORLEN – DAR SERCA niesie pomoc osobom chorym, żyjącym w ubóstwie i wymagającym opieki. Fundacja aktywnie wspiera szpitale, hospicja oraz organizacje działające na rzecz najmłodszych. Ze wsparcia Fundacji ORLEN – DAR SERCA mogą również skorzystać społeczności lokalne z całej Polski, dzięki programowi grantowemu „Moje miejsce na Ziemi”. O granty w ramach „Mojego miejsca na Ziemi” w wysokości od 3 do 15 tysięcy złotych mogą ubiegać się koła, organizacje czy stowarzyszenia, które mają pomysł na to, jak powinno się zmienić ich najbliższe otoczenie. ORLEN - DAR SERCA poza działalnością na rzecz dzieci i potrzebujących wspiera również działania związane z dziedzictwem kulturalnym oraz krzewieniem tradycji narodowej. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” zainaugurowała ogólnopolski program Czuwamy! Pamiętamy!, którego celem jest przywrócenie pamięci o bohaterach II Wojny Światowej. 
 
 
 Źródło: Goleniów net - Portal Powiatu Goleniów
( http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7682 )


Czas generowania: 0.0460 sek., 0.0019 z tego dla zapytań.