WiadomośćOstatni moment aby się zapisać. Startuje Goleniowska Mila Niepodległości.
(Kategoria: Wydarzenia sportowe)
Dodane przez admin
sobota 19 października 2019 - 03:06:44


xxx-mila-goleniowska-139-copy.jpg Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania do udziału w Goleniowskiej Mili Niepodległości pod adresem www.mila.goleniow.pl można zapisać się do udziału w biegach, które odbędą się tradycyjnie 11 listopada 2019r. w Goleniowie. 
 
 
Krótka historia Mili.

Jedenastego listopada 1989 roku w wolnej Polsce po raz pierwszy w Goleniowie została zorganizowana impreza biegowa pod nazwą Goleniowska Mila Niepodległości. Celem głównym tej imprezy było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości, które po latach zostało przywrócone ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 roku. Poprzez organizację imprezy sportowej – biegów dzieci, młodzieży i dorosłych Goleniów zapoczątkował sportowe świętowanie kolejnych rocznic Odzyskania Niepodległości przez Polskę. To w Goleniowie nieprzerwanie od 1989 roku są organizowane najstarsze biegi w Polsce upamiętniające ten ważny dla Polaków dzień Narodowego Święta Niepodległości.

Bieganie w Goleniowskiej Mili Niepodległości stało się bardzo modne i popularne. Mila z małej lokalnej, amatorskiej, spontanicznie organizowanej imprezy przekształciła się w pełni profesjonalną imprezę biegową posiadającą własną markę.
 
milaprogram.jpg 
 
 
 
 
 
 
 Źródło: Goleniów net - Portal Powiatu Goleniów
( http://goleniow.net.pl/news.php?extend.8197 )


Czas generowania: 0.0219 sek., 0.0022 z tego dla zapytań.