Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg

Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Etyka
Autor: jaro60 dnia 26 maj : 08:02
Swieta racja.

[News] Uzdrowiciel
Autor: jaro60 dnia 21 maj : 13:23
I co na to Puste Obietnice,cos zapanowala dziwna c [ more ... ]

[News] Normalność
Autor: jaro60 dnia 21 kwi : 07:45
Dla mnie, to Tusk jak wroci do kraju to powiinien [ more ... ]

[News] Wykład dr Zbigniew Stanuch "Golgota Kobiet - relacje więźniarek Ravensbrück
Autor: Jan II dnia 14 kwi : 10:07
Bardzo przejmujący wykład. Ale mówienie o kobietac [ more ... ]

[News] Paplecznik - czyli wTylewizji po Goleniowsku cześć 10
Autor: MW dnia 02 kwi : 16:27
Przegadane to . Podane w mało ciekawej medialnie f [ more ... ]

[News] Sedno sprawy
Autor: jaro60 dnia 17 mar : 13:16
Oczywista prawda.Tylko opozycyjni POpaprancy mowia [ more ... ]

[News] Nobliści
Autor: jaro60 dnia 28 sty : 08:01
SWIETA RACJA.

[News] Ja nie mam czasu!
Autor: admin dnia 17 sty : 00:45
Jasne że to nie tajemnica. Chodzi o radnego Czerw [ more ... ]

[News] Ja nie mam czasu!
Autor: MW dnia 17 sty : 00:18
" eden z radnych" - jak wiecie który to dlaczego [ more ... ]

[News] Park 750 - lecia Goleniowa i konsultacje społeczne???
Autor: Jan II dnia 11 gru : 22:19
Uważam - w przeciwieństwie do Pani Muszyńskiej, że [ more ... ]


Zachodniopomorscy rolnicy z uproszczonym dostępem do ujęć wody

logo-wody.png Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zachodniopomorskiego środowiska rolniczego wyraża zgodę na tymczasowy, uproszczony dostęp do ujęć wody w celach rolniczych. Z takim postulatem do dyrekcji RZGW zwróciła się Solidarność Rolników Indywidualnych Pomorza Zachodniego, zwracając uwagę na poważny problem suszy glebowej w naszym województwie. 28 sierpnia odbyło się spotkanie informacyjne w tej sprawie, podczas którego dyskutowano o procedurach, koniecznych do złożenia wnioskach oraz szerszej współpracy pomiędzy rolnikami a PGW Wody Polskie.

          Uproszczona procedura została przedstawiona podczas spotkania władz Regionalnego Zarządu Wód Polskich w Szczecinie z rolnikami zrzeszonymi w Solidarności Rolników Indywidualnych Pomorza Zachodniego. Zgody będą wydawane po analizie wniosków złożonych przez rolników, ma się to odbywać w trybie przyspieszonym, by beneficjenci zdążyli skorzystać z uproszczonej procedury jeszcze w tym sezonie. Wnioski będą rozpatrywane w ciągu siedmiu dni od momentu złożenia kompletu dokumentów. Wydawane w tym trybie zgody będą obowiązywały do uzyskania właściwego pozwolenia wodnoprawnego, nie dłużej niż do zakończenia okresu wegetacyjnego w roku 2019. Pobór wody będzie odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami, z cieków i akwenów wskazanych przez Zarządy Zlewni oraz Nadzory Wodne. Wnioski są już przyjmowane od zainteresowanych rolników.
 
28.08.2019b.JPG

– To jest bardzo konkretna pomoc dla zachodniopomorskich rolników, którzy borykają się z problemem suszy. Zobowiązujemy się do tego, że wszystkie wnioski złożone przez rolników będą rozpatrywane bez zbędnej zwłoki. Najważniejsze jest sprawdzenie czy możliwe jest korzystanie z danego akwenu lub cieku, bez uszczerbków dla jego właściwości naturalnych. Udostępniamy wszelkie wody powierzchniowe płynące, ilość punktów poboru będzie odpowiednia do potrzeb rolników – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
– Po złożeniu wniosków do RZGW w Szczecinie drogą pisemną lub mailową, dokumenty przekazywane są do Działu Utrzymania, sprawdzone zostanie czy został złożony odpowiedni wniosek o pozwolenie wodnoprawne, co wymaga przygotowania operatu wodnego. Istotne jest także sprawdzenie w terenie możliwości technicznych zainstalowania mechanizmów pozwalających na korzystanie z wody. Okres wegetacyjny trwać będzie jeszcze przez kilka tygodni, zależało nam na tym, by rozpocząć działanie na rzecz rolników tak szybko jak to jest możliwe. Jesteśmy świadomi zjawiska suszy w naszym regionie, szczególnie na terenie np. powiatu myśliborskiego - dodaje dyrektor Duklanowski.
 
    Inicjatywa została pozytywnie przyjęta przez rolników, którzy przyjęli zaproszenie do siedziby Wód Polskich w Szczecinie. Dyskusja była bardzo konstruktywna, pojawiły się również wnioski by program kontynuowany był w kolejnych sezonach. Wprowadzenie uproszczonego dostępu do ujęć wody dla rolników ze względu na trudną sytuację hydrologiczną wcześniej z powodzeniem wprowadził między innymi Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Podczas środowego spotkania pomiędzy dyrektorem Markiem Duklanowskim, a Solidarnością Rolników Indywidualnych omówiono także kilka innych tematów istotnych dla zachodniopomorskiego rolnictwa, w które zaangażować się mogą Wody Polskie. Przedstawione zostały założenia Plany Przeciwdziałania Skutkom Suszy „Stop Suszy”, poruszony został także temat koniecznych inwestycji retencyjnych, które planowane są na najbliższe lata.
 
 
 
Wzór wniosku o uproszczony dostęp do ujęć wody w celach rolniczych znajduje się na stronie internetowej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. -LINK-
 
 
 
 
 
 
 


Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 28 sierpnia 2019 - 23:11:09  ::  Czytaj/Komentuj: 0


Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


 

Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343
robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Usługi Instalacyjne i wykończeniowe

logo-metr-na-metr-goleniow.png

Online
Gości: 6
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 3
Użytkowników: 693, Najnowszy: Agusia25062

Ogłoszenia

Czas generowania: 0.2927 sek., 0.0080 z tego dla zapytań.