Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg

Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Uroczystość oddania czci Bohaterom Wojny Obronnej 1939 - 1 września 2017
Autor: Margo dnia 02 wrz : 08:40
Kim z pochodzenia jest burmistrz? Już nawet pozory [ more ... ]

[News] I jak tu żyć Panie Burmistrzu bez wody?
Autor: Grześ dnia 05 cze : 18:53
Słucham i nie wierzę w to co słyszę. W tym wieku, [ more ... ]

[News] Czy gmina może stracić miliony? Częściowo utajniona Komisja Budżetu.
Autor: MW dnia 05 cze : 12:48
Zaraz za granica (Penkun ?) biogazownia na bodajże [ more ... ]

[News] Urodziny Goleniowa-Tort a la sukces(ja)?
Autor: MW dnia 24 maj : 12:17
w tytule macie na myśli W.Cz. przewodniczącego RM. [ more ... ]

[News] Jak to z klastrem bywało cd.. Fakty i Mity.
Autor: Andrzej dnia 05 maj : 16:08
MW zadzwoń

[News] Jak to z klastrem bywało cd.. Fakty i Mity.
Autor: MW dnia 05 maj : 14:28
Poza tym to wolny kraj . Czy będąc u władzy ktoś [ more ... ]

[News] Jak to z klastrem bywało cd.. Fakty i Mity.
Autor: MW dnia 05 maj : 14:23
Jakieś sprawozdanie już było złożone ?

[News] Projekt uchwały w sprawie powołania Kapituły cz. 2
Autor: MW dnia 14 kwi : 15:04
Jak słucham to coraz bardziej podoba mi się argume [ more ... ]

[News] Projekt uchwały w sprawie powołania Kapituły cz. 2
Autor: MW dnia 14 kwi : 14:41
Tak słucham i moim zdaniem to powinni być w kapitu [ more ... ]

[News] Projekt uchwały w sprawie powołania Kapituły cz. 2
Autor: MW dnia 14 kwi : 14:32
A jak do tej pory funkcjonowała formuła zasłużony [ more ... ]
sobota 21 październik 2017
Jak hartowała się wazelina

todnew.jpg Szanowni Państwo!
 
   Sowieccy okupanci zmuszali podbitych do czytania i oglądania w kinach straszliwych wypocin swoich propagandystów. Takim sztandarowym dziełem była powieść zatytułowana Jak hartowała się stal. Terror między innymi na tym polega, że poddanych zmusza się do czytania tylko tego, czego życzy sobie okupant. Z jego punktu widzenia najlepiej, żeby odbiorca nie miał alternatywy. Czasy się zmieniły i „brak papieru” na literaturę piękną niepostrzeżenie został zastąpiony takim jej zalewem, że trudno się połapać, gdzie szukać tego, co byśmy chcieli czytać, czy oglądać. Okazuje się, że komuchy są znowu górą!
   Poprawność polityczna doprowadzona do absurdu, wydała zatrute owoce w postaci literatury tak zakłamanej, że stalinowscy aparatczycy by się jej nie powstydzili. Przy okazji okazało się, że Zachód, który nie uodpornił się na prymitywną propagandę, uległ jej najbardziej. Za komuny w Polsce każdy angielski, amerykański, czy francuski film w kinie był wydarzeniem, bo pokazywał jakąś odrobinę prawdy o ludzkich losach, czego „demoludy” były pozbawione. I oto historia się odwróciła. Z obfitości zachodnich seriali nie da się wybrać niczego do oglądania. Postacie są tak zakłamane i niekonsekwentne w postępowaniu, że trudno to znieść.
 


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 21 października 2017 - 13:49:31  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 20 październik 2017
DRUŻYNA ENERGII WKRACZA DO GRY!

20.10.2017b.jpg Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Powód? Zwolnienia z WF-u, złe nawyki żywieniowe, a przede wszystkim za dużo czasu spędzanego przed komputerem. Jednak dość narzekania! Już 17 października rozpoczyna się rekrutacja do Drużyny Energii – programu, którego partnerami są Grupa Energa i New Balance. Podstawową ideą jest udowodnienie, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, w walce o zdrowie i rozwój dzieci.  


Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mają ambasadorzy – Krzysztof Golonka,Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak.


Pierwsza edycja Drużyny Energii obejmie zmagania piłkarskie oraz siatkarskie. Uczestnicy turnieju przez pięć miesięcy, od grudnia do kwietnia, będą zachęcani do podejmowania sportowych wyzwań. W każdym miesiącu jury wybierze najbardziej zaangażowaną szkołę, do której przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi pełen wyzwań sportowy turniej, sprawdzający umiejętności młodych zawodników.
- Zdecydowaliśmy się wesprzeć ten projekt, bo jak żaden inny zachęca dzieci i młodzież do aktywności fizycznej, jednocześnie wykorzystując możliwości nowoczesnej technologii - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu Energa SA - W dobie rozwoju technologicznego nie możemy obrażać się na to, że nasze dzieci chcą z tych nowinek korzystać. Jednocześnie musimy pamiętać, że aktywność fizyczna jest naturalną potrzebą każdego dziecka od najmłodszych lat, więc my, dorośli, powinniśmy o ten rozwój dbać. Chcemy, aby projekt Drużyna Energii był przede wszystkim wspaniałą zabawą i stał się ulubionym programem polskich dzieci - dodaje Daniel Obajtek.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 20 października 2017 - 14:26:34  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Zdrowe dzieci w zdrowych gminach

20.10.2017a.jpg Problemy z nadwagą i otyłością oraz wady postawy, to najpoważniejsze problemy zdrowotne dzieci i młodzieży. Projekt „Zdrowe dzieci w zdrowych gminach” ma nauczyć zachodniopomorskie dzieciaki nawyków zdrowego żywienia angażując uczniów, nauczycieli i rodziców.

- To modelowy projekt, który łączy troskę o przyszłe pokolenia polskich i niemieckich dzieci. Te działania mają charakter innowacyjny na skalę regionalną, w kompleksowy sposób podchodzą do edukacji i zdrowego trybu życia u najmłodszych. Promujemy sport, zdrowe odżywianie, a także edukację - zarówno tych najmłodszych jak i ich rodziców, nauczycieli. Nie zabraknie testów sprawnościowych, oraz współpracy szkół z klubami sportowymi. – mówi Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Nadwaga i otyłość u dzieci, nadciśnienie, wzrost zachorowań na cukrzycę typu II we wczesnych latach życia.  Ponad 10 lat temu na granicy Holendersko – Niemieckiej kluczem do rozpoczęcia walki z tymi niekorzystnymi zmianami cywilizacyjnymi było postawienie na aktywność fizyczną i utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych. Idziemy tą sprawdzoną już drogą. 5,5 mln zł dofinansowania z Programu INTERREG VA pomoże, by pracownie dietetyczne, sprzęt sportowy i place zabaw trafiły do szkół w Kołobrzegu, Goleniowie, Stepnicy i Schwedt.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 20 października 2017 - 13:47:30  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Pierwsze warstwy bitumiczne na drodze S6

19.10.2017b.jpg Wykonawca drogi S6 na odcinku Goleniów – Nowogard wykonał już 1,8 km kilometra podbudowy z betonu asfaltowego na obu jezdniach drogi ekspresowej w rejonie lotniska Szczecin Goleniów. – To pierwszy fragment z warstwą bitumiczną na trasie zasadniczej na S6 od Goleniowa do Koszalina, sukcesywnie również na następnych fragmentach budowanej S6 będzie się rozpoczynało rozkładanie mas bitumicznych – podkreśla Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA O/Szczecin. Budowa drogi S6 trwa obecnie na wszystkich 6 odcinkach od Goleniowa do Koszalina o łącznej długości 120 km. Siły wykonawców zaangażowane obecnie w realizację tej drogi to 2200 pracowników i ponad 1000 maszyn. Drogą S6 powinniśmy pojechać w 2019 roku.

19.10.2017a.jpg


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 20 października 2017 - 00:10:30  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 17 październik 2017
Ratunku, nie mamy wody ! - Kontynuacja. Komisja Rozwoju Obszarów Wiejskich 2017.10.12

Komisja Rozwoju Obszarów Wiejskich 2017.10.12.  Rady Miejskiej w Goleniowie. Ponownie mieszkańcy Żółwiej Błoci przyszli walczyć w swoim interesie czyli w sprawie wody dla jedenastu rodzin. Czas mija nie ubłaganie , miasto kręci się w kółko a sprawa jak stała tak stoi w miejscu.

 
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 17 października 2017 - 17:02:05  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 16 październik 2017
Specjalnie dla Goleniow.net.pl wywiad ze współautorem UCHA PREZESA

16.10.2017c.jpg Współtworzy „Ucho Prezesa”, ale zawsze fascynowała go zbrodnia 
 
 
Rozmowa Goleniow.net.pl z Przemysławem Borkowskim, członkiem Kabaretu Moralnego Niepokoju i autorem pełnokrwistego kryminału Zakładnik

Od ponad 20 lat związany jest pan z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Pisarzem też nie jest pan od dzisiaj, a właśnie ukazała się pańska książka Zakładnik. Mówi się, że kryminał w Polsce przechodzi swego rodzaju renesans, a polscy autorzy wypychają z księgarskich półek autorów zagranicznych. Skąd pomysł na kryminał? Ulega pan ogólnym trendom czy Zakładnik planowany był wcześniej?


Kryminał jest naturalnym zwieńczeniem rozwoju mojej pisarskiej działalności. Zawsze fascynowała mnie zbrodnia. Już kiedy pisałem wiersze w liceum, ktoś musiał w nich ginąć. W każdej mojej kolejnej książce był w jakiś sposób obecny wątek kryminalny. Moja poprzednia powieść Hotel Zaświat to już był prawie kryminał – z morderstwem, trupem, zagadką do rozwiązania. Tyle, że doprawione to było sporą dozą niesamowitości. Tym razem poszedłem po prostu o krok dalej. Postanowiłem napisać prawdziwy, pełnokrwisty, gatunkowy kryminał. Zresztą to nie było do końca tak, że założyłem sobie, że tak zrobię. U mnie powieść zawsze zaczyna się od pomysłu, którym zazwyczaj jest obraz jakiegoś wydarzenia. Tak było i tym razem. Wyobraziłem sobie mężczyznę wkraczającego z bronią do telewizyjnego studio w czasie porannego programu na żywo, który bierze zakładników, odczytuje bezsensowne oświadczenie, po czym strzela sobie w głowę. Nie dało się tego za bardzo rozwinąć w powieść obyczajową…

Jest pan olsztynianinem z urodzenia, więc osadzenie akcji w tym mieście nie powinno dziwić, jednak zabieg ten jest ostatnio bardzo popularny. Ja pan sądzi, z czego to wynika? Z lokalnego patriotyzmu, sentymentu?

U mnie na pewno z pewnego rodzaju tęsknoty. Mieszkam w Warszawie już dość długo i bardzo lubię to miasto, ale moja ojczyzna jest tam, na Warmii. To moje miejsce i moje krajobrazy. Nic więc dziwnego, że skoro sam nie mogę tam mieszkać, to pozwalam na to chociaż moim bohaterom. Poza tym akcja Zakładnika opiera się na wydarzeniu, które rozegrało się, gdy jeden z bohaterów chodził do liceum. Ja do liceum chodziłem w Olsztynie. Opisałem więc swoje liceum, swoich kolegów i swoje ówczesne miłości i rozterki. Tak było po prostu łatwiej. Zawsze, gdy można, należy pisać o rzeczach, uczuciach i miejscach, które się widziało, dotykało i przeżywało. Wypada się wtedy wiarygodniej. Oprócz tego Olsztyn to naprawdę piękne miasto i myślę, że należy mu się porządna seria kryminalna.

Na okładce książki czytamy, że „niespodziewane zwroty akcji wybuchają jak bomby, ale dopiero finał wysadzi nas w powietrze”. I rzeczywiście – od pierwszych stron trudno się oderwać od lektury. Skądinąd wiemy, że dość trudno zaistnieć na kryminalnych salonach, a pan właśnie wkracza na nie z dziką kartą. Czy napisanie świetnego kryminału to kwestia nauki, warsztatów literackich czy trzeba się z tym urodzić?

Nie chodziłem na żadne warsztaty ani na kursy kreatywnego pisania, ale tak – pisania, jak każdego rzemiosła, trzeba się nauczyć. Ja uczyłem się go, pisząc – wiersze, opowiadania, felietony, powieści, teksty piosenek. Wszystko to miało znaczenie. No i mam wrażenie, że w końcu się go nauczyłem. A czy trzeba się z tym urodzić? Pewnie też. Ja na przykład już od mniej więcej szkoły podstawowej wiedziałem, że chcę być pisarzem, tylko wtedy jeszcze nie wiedziałem za bardzo, o czym pisać.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 16 października 2017 - 15:34:37  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Koniec sezonu żeglarskiego 2017 w Lubczynie

14.10.2017 oficjalnie nastąpił koniec sezonu żeglarskiego 2017 w Lubczynie.  Przygotowywano jachty do zimowania i wydobywano je z wody.

Tydzień wcześniej 7 października 2017 odbyły się Regaty na zakończenie sezonu żeglarskiego 2017 -  O Memoriał Norbeta Ohla. W tym dniu nastąpiło też uroczyste zakończenie sezonu i opuszczenie bandery.


 
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 16 października 2017 - 14:58:38  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów nie zwalnia tempa !

16.10.2017a.jpg Rekordowe trzy kwartały 2017 roku.

W III kwartałach 2017 roku, Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył 436.803 pasażerów, co stanowi wzrost, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 22,07 % stając się jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk w Polsce

Również wrzesień okazał się najlepszym IX miesiącem w historii lotniska. Przez 30 dni września obsłużonych zostało 54.709 pasażerów poprawiając wynik z września 2016 roku o 25,52 %.

Na tak dobre wyniki, złożyło się kilka czynników – powiedział Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność. To między innymi:
    rekordy popularności bije połączenie do Warszawy, gdzie dzięki coraz większej różnorodności połączeń oferowanych przez PLL LOT, liczba pasażerów tranzytowych zwiększyła się o ponad 120 %


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 16 października 2017 - 13:45:50  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Mieszkańcy Klinisk Władza wie lepiej !

Oglądając ten materiał odnoszę wrażenie, że spotkanie, które 21 września zorganizował Radny Rady Miejskiej w Goleniowie Marcin Gręblicki w sprawie jakże ważnej dla mieszkańców Klinisk i osad przyległych, bo budowę drogi wyłączającej z obrębu ruchu drogowego tej wsi ogromnej masy TIR-ów dziennie, jako naturalny bunt mieszkańców.

I miejmy nadzieję nie tylko dlatego musiało się odbyć abyśmy my pozostali mieszkańcy Gminy Goleniów po raz wtóry zrozumieli i otrzymali potwierdzenie starej maksymy , że WŁADZA WIE LEPIEJ. A to co może być lepsze dla mieszkańców naszej gminy, ba nawet tańsze i z dużo większą perspektywą rozwojową, władze naszego powiatu i gminy mają słownie w głębokim poważaniu.

Twierdzenie można takie wysnuć choćby po tym, że nawet nikt z urzędu Powiatowego ani Gminy palcem nie kiwnął aby poznać opinię mieszkańców w sprawie planowanych inwestycji.
Po walce bezskutecznej w sprawie dobudowania ścieżki rowerowej i pieszej na nowym wiadukcie na DK6 w kierunku Miękowa z oporną na wiedzę i argumenty władzą powiatową i gminną, w tym wypadku mamy po raz drugi dokładnie taki sam scenariusz.

W spotkaniu w sprawie budowy drogi alternatywnej i rozjazdów na rozbudowywanej drodze S3 w obrębie Klinisk z Przedstawicielami GDDIKA z mieszkańcami oraz zaproszonymi przez Pana Radnego przedstawicielami PKP PLK , POLICJI, Inspekcji Transportu Drogowego oraz przedstawicielami władz wzięła udział spora grupa mieszkańców.
Można je podsumować następującymi hasłami które przytoczyli mieszkańcy "Inwestycje buduje się wszak dla ludzi" oraz "Nic o nas bez nas".

A.B.

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 16 października 2017 - 00:48:21  ::  Czytaj/Komentuj: 0

sobota 14 październik 2017
Inauguracja sezonu II ligi w Goleniowie

14.10.2017a.jpg
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 14 października 2017 - 11:40:36  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony       >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Angielski z dojazdem do klienta (Ogłoszenia - oddam , przejmę za darmo.) Marta Walancik 870 0 -
 
Brak nowych postów Opieka nad 82-letnią seniorką (FREE 100% - wolność!!!) Aterima.Med 1145 0 -
 
Brak nowych postów Informacja kontrolowana (Nasz komentarz) admin 964 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 3477 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 3853 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Tematów: 134 | Posty: 165 | Odsłon: 308883


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]

Naprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343
robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Online
Gości: 14
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 651, Najnowszy: Karcher Gol

Ogłoszenia
Sprzedam
Sylwia-email-
10 paź : 08:10
Wypożyczalnia - Najnowszy Odkurzacz piorący Karcher na wynajem.

Sam skutecznie wyczyść: dywan, tapicerkę, kanapy, materace itp.
Promocja do 31 października: 60 zł/ doba wynajmu, 130 zł/ pt-pn
Porcja proszku Karcher - GRATIS! Sprzedaż proszku do prania dywanów i tapicerek na miejscu. FV
Zadzwoń i zarezerwuj odkurzacz piorący już dziś! Goleniów tel. 662 524 708
Więcej ogłoszeń (1)
Kupię
ADREAMS-email-
14 paź : 18:40
ADREAMS jako marka własna z zakresu produkcji filmowych, doradztwa personalnego oraz marketingu świadczy usługi dla największych podmiotów gospodarczych na rynku z zakresu handlu.

Dla naszego klienta niekwestionowanego lidera branży AGD/IT/RTV w Polsce – poszukujemy pracowników na stanowisko DORADCA KLIENTA. Biorąc pod uwagę warunki pracy oferowane przez naszego klienta jest to najlepsza oferta dla każdego kto chce podjąć pracę pełną wyzwań, bardzo dobrze płatną w najszybciej rozwijającej się sieci handlowej w Polsce.

Miejsce pracy: Goleniów

Jeśli:
• Lubisz handel i kochasz pracę z ludźmi
• Angażujesz się w wykonywaną pracę w 100%
• Jesteś gotowy sprostać wyzwaniu bycia DORADCĄ KLIENTA w największej sieci handlowej w Polsce branży AGD/IT/RTV
• Chcesz dołączyć do najlepszych

Za co będziesz odpowiedzialny:
• Kompleksową obsługę Klienta
• Doradztwo w zakresie oferowanego sprzętu
• Realizację celów sprzedażowych

Co oferujemy:
• Najwyższe zarobki w handlu branży AGD/IT/RTV
• Systemy motywacyjne podnoszące Twoje wynagrodzenie nawet o 300%
• Liczne premie
• Bogaty pakiet Benefitów i dofinansowań (Multisport, ubezpieczenie,… )
• Elastyczne grafiki pracy


Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 (Dz.U. Nr. 133, poz 883).

WYŚLIJ CV na: -email-
Więcej ogłoszeń (1)

Dodaj nowe ogłoszenie

Czas generowania: 0.1633 sek., 0.0379 z tego dla zapytań.