Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg

Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Etyka
Autor: jaro60 dnia 26 maj : 08:02
Swieta racja.

[News] Uzdrowiciel
Autor: jaro60 dnia 21 maj : 13:23
I co na to Puste Obietnice,cos zapanowala dziwna c [ more ... ]

[News] Normalność
Autor: jaro60 dnia 21 kwi : 07:45
Dla mnie, to Tusk jak wroci do kraju to powiinien [ more ... ]

[News] Wykład dr Zbigniew Stanuch "Golgota Kobiet - relacje więźniarek Ravensbrück
Autor: Jan II dnia 14 kwi : 10:07
Bardzo przejmujący wykład. Ale mówienie o kobietac [ more ... ]

[News] Paplecznik - czyli wTylewizji po Goleniowsku cześć 10
Autor: MW dnia 02 kwi : 16:27
Przegadane to . Podane w mało ciekawej medialnie f [ more ... ]

[News] Sedno sprawy
Autor: jaro60 dnia 17 mar : 13:16
Oczywista prawda.Tylko opozycyjni POpaprancy mowia [ more ... ]

[News] Nobliści
Autor: jaro60 dnia 28 sty : 08:01
SWIETA RACJA.

[News] Ja nie mam czasu!
Autor: admin dnia 17 sty : 00:45
Jasne że to nie tajemnica. Chodzi o radnego Czerw [ more ... ]

[News] Ja nie mam czasu!
Autor: MW dnia 17 sty : 00:18
" eden z radnych" - jak wiecie który to dlaczego [ more ... ]

[News] Park 750 - lecia Goleniowa i konsultacje społeczne???
Autor: Jan II dnia 11 gru : 22:19
Uważam - w przeciwieństwie do Pani Muszyńskiej, że [ more ... ]cjk.jpg
-----------------------------------------------------------------------------


niedziela 20 październik 2019
TO JEST STRONA ARCHIWALNA !!!

TO JEST STRONA  ARCHIWALNA portalu Goleniow.net !

Aktualny portal dostępny jest pod tym linkiem:
GOLENIOW.NET - AKTUALNOŚCI
 
 
 
Strona ta już nie będzie aktualizowana, a wszelkie treści dostępne tutaj będą archiwalne.
 
Redakcja Goleniow.net
 
Wyłączamy, również możliowść się logowania dla aktualnych zarejestrowanych czytelników, których zapraszamy do rejestracji na nowej stronie.
 
 
 
 
 
 
Goleniów news
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 20 października 2019 - 01:20:58  ::  Czytaj/Komentuj: 0

sobota 19 październik 2019
Cena wywozu śmieci w górę, to pewne. Posiedzenie Stałych Komisji Rady Miejskiej w Goleniowie

Komisja warta do obejrzenia przez mieszkańców Gminy. Ile zapłacimy za wywózkę śmieci jeszcze nie wiadomo choć padają już propozycje cenowe. Gmina chce nadal oprzeć się na opłacie za osobę - ZAMELDOWANĄ. Takich osób mamy w gminie prawie 35 tys, a jakoś zapomina się przy okazji, że w naszej gminie mieszka oprócz tego od 10 tys do około 12,5 tys obcokrajowców bez stałego meldunku. Część radnych opowiada się za opłatą mierzoną przeliczaniem zużycia wody,, tylko jak policzyć opłatę w budynkach nieopomiarowanych. Radni wyrazili bardzo jasno swoją opinię na temat umieszczenia w tej sprawie ankiety do wypełnienia i zebrania opinii od mieszkańców. Niestety nie były to słowa miłe dla ekipy burmistrza. jak na razie gminni urzędnicy nie mają pomysłu jak sprawiedliwie obciążać za wywóz śmieci, a wszystko wskazuje na to, że zaserwują nam mieszkańcom kolejny pasztet. Pasztet, który pokryje straty gminy lecz niekoniecznie będzie uwzględniał sprawiedliwie obciążenie dla naszej kieszeni.
 


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 19 października 2019 - 23:35:15  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Ostatni moment aby się zapisać. Startuje Goleniowska Mila Niepodległości.

xxx-mila-goleniowska-139-copy.jpg Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania do udziału w Goleniowskiej Mili Niepodległości pod adresem www.mila.goleniow.pl można zapisać się do udziału w biegach, które odbędą się tradycyjnie 11 listopada 2019r. w Goleniowie. 
 
 
Krótka historia Mili.

Jedenastego listopada 1989 roku w wolnej Polsce po raz pierwszy w Goleniowie została zorganizowana impreza biegowa pod nazwą Goleniowska Mila Niepodległości. Celem głównym tej imprezy było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości, które po latach zostało przywrócone ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 roku. Poprzez organizację imprezy sportowej – biegów dzieci, młodzieży i dorosłych Goleniów zapoczątkował sportowe świętowanie kolejnych rocznic Odzyskania Niepodległości przez Polskę. To w Goleniowie nieprzerwanie od 1989 roku są organizowane najstarsze biegi w Polsce upamiętniające ten ważny dla Polaków dzień Narodowego Święta Niepodległości.

Bieganie w Goleniowskiej Mili Niepodległości stało się bardzo modne i popularne. Mila z małej lokalnej, amatorskiej, spontanicznie organizowanej imprezy przekształciła się w pełni profesjonalną imprezę biegową posiadającą własną markę.
 
milaprogram.jpg


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 19 października 2019 - 03:06:44  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Jak zostać noblistą?

tood-m.jpg Szanowni Państwo!
 
     Dawno temu „wystarczyło” być genialnym pisarzem albo uczonym, ale czasy się zmieniły, a kryteria skomplikowały.
    Pokojowego Nobla otrzymał ubecki donosiciel. Czy to było wyróżnienie, czy może wręcz przeciwnie – upokorzenie Polaków? Tak zostaliśmy zmanipulowani, że cieszyliśmy się jak dzieci. Czy już wówczas ktoś sobie z nas zadrwił? Trudno powiedzieć.  
     Natomiast przyznanie Literackiej Nagrody Nobla osobie wsławionej opluwaniem Polski nie może budzić wątpliwości, o co tu tak naprawdę chodzi. Przygotowania trwały od dawna i zaowocowały pełnym sukcesem. Najpierw przyznano nudnej literatce wszelkie postkomunistyczne nagrody typu Nike czy Paszport Polityki, później przetłumaczono jej „dzieła” na wszystkie znaczące języki świata za pieniądze podatników (750 tys. zł) – nie wydawców, bo ci nie frajerzy, wiedzieli, że tego nikt nie kupi.
     „Dobra zmiana” w kulturze jest wyjątkowo nieśmiała i hojna dla opluwaczek, żeby nie wyrazić się dosadniej, językiem innej „wielkiej artystki”, która zmniejszenie dotacji dla własnych teatrów uznała za robienie jej na głowę.
 
Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd


Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 19 października 2019 - 02:48:16  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Nowy Prezes PGK - Andrzej Cieśliński

andrzej_cieliski.jpg
W dniu 17 października 2019 r. Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej - PGK powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Pana Andrzeja Bartłomieja Cieślińskiego, funkcję swoją zacznie pełnić od  dn. 4 listopada 2019r.

Wybrany nowy prezes zastąpi Panią Katarzynę Gonerę.

Andrzej Cieśliński urodził się w 1959 roku i ukończył studia magisterskie na Politechnice Szczecińskiej na kierunku Cybernetyka Ekonomiczna i Informatyka, Podyplomowe Studium Zarządzania w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie.
Do tej pory zajmował wiele stanowisk kierowniczych, od energetyki począwszy poprzez bankowość i żeglugę morską. Najdłużej pełnił w swojej karierze funkcję Dyrektora Finansowego w Polskiej Żegludze Morskiej, a następie Prezesa w Żegludze Polskiej S.A.

foto: goldenline-pl

(red.)
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 19 października 2019 - 02:35:03  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 18 październik 2019
Energopol nie wywiązuje się z umów. GDDKiA reaguje

obwodnica_wacza_-_estakada_e-2.jpg Odstąpiliśmy z winy Wykonawcy od umów na budowę obwodnicy Wałcza i rozbudowę węzła drogowego Szczecin Kijewo z firmą Energopol Szczecin S.A. Przygotowujemy przetargi na dokończenie tych inwestycji. Jeszcze w tym roku planujemy ogłosić nowe postępowania.

Nie ma zgody na lekceważenie zapisów umownych

Firma Energopol Szczecin S.A. zgodnie z Subklauzulą 15.2 Szczególnych Warunków Kontraktu (SWK) otrzymała oświadczenia o odstąpieniu od umów na budowę obwodnicy Wałcza w ciągu drogi S10 i na rozbudowę węzła drogowego Szczecin Kijewo na połączeniu A6 i DK10. Przyczyny odstąpienia od tych kontraktów leżą po stronie Wykonawcy. Firma Energopol Szczecin S.A. nie wywiązywała się z zawartych umów, wstrzymała zasadnicze roboty na tych inwestycjach. Wykonawca został wezwany do wykonania określonych zaległych robót we wskazanych terminach zgodnie Subklauzulą 15.1 SWK, z czego się nie wywiązał.

Brak działań Wykonawcy

GDDKiA dokładała wszelkich starań dla dokończenia zawartych kontraktów. Cykliczne spotkania z Wykonawcą, który deklarował chęć dokończenia inwestycji, nie przyniosły rezultatu.

Wykonawca otrzymał maksymalny możliwy według Szczególnych Warunków Kontraktu termin na poprawienie sytuacji. Kolejne składane deklaracje o przedstawieniu nowego podwykonawcy i wznowieniu robót nie były przez Wykonawcę wypełniane. Mając na względzie dobro realizowanych inwestycji i interes podatników, GDDKiA musiała podjąć decyzję o odstąpieniu od umów.

Gwarancje bankowe uruchomione

Zostały uruchomione gwarancje należytego wykonania, którymi były zabezpieczone kontrakty. Kwota zajętych gwarancji wynosi około 50 mln złotych. Środki te pozwolą na pokrycie zobowiązań nienależytego wykonywania kontraktu przez Energopol Szczecin, takich jak płatności wobec podwykonawców, usługodawców i dostawców. Z tytułu nie wywiązania się Wykonawcy z zapisów umownych, będziemy egzekwować od firmy Energopol Szczecin S.A. należności z tytułu kar umownych.
 
wezel_kijewo.jpg


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 18 października 2019 - 21:23:11  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji 17.10 2019. Czyli Wojewoda stawia do pionu Radę w Goleniowie

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji 17.10 2019. Czyli Wojewoda stawia do pionu Radę w Goleniowie

Do Rady Miejskiej w Goleniowie wpłynęły skargi na działania burmistrza w związku z brakiem informowania, nie tylko opinii publicznej lecz także przedstawicieli wspólnoty samorządowej (radnych) o stopniu realizacji uchwał. Wpłynęła skarga na działania burmistrza, który swoim działaniem, jako organ samorządu terytorialnego, doprowadził do złamania przez skarbnika Gminy Goleniów ustawy antykorupcyjnej.
Pani Przewodnicząca radna Lucyna Skałecka - Włodarczyk prowadzi dyskusję w taki sposób, aby członkom komisji w głowie zrobić mętlik. Stara się z całych swoich sił, z doskonałym zresztą skutkiem, doprowadzić do tego, żeby skargi były rozpatrywane w sposób przez nią narzucany.
Członkowie Komisji skarg,wniosków i petycji nie powinni pochylać się nad problemem wykazanym w skargach, a przede wszystkim nie powinni wyciągać wniosków na przyszłość.  
Jedyna skarga jaka została uznana za zasadną na przedstawionym posiedzeniu jest skargą, którą zwrócił do ponownego rozpatrzenia Wojewoda. Poprzednio Komisja skarg, wniosków i petycji uznała, a Rada przychyliła się do tej opinii, że skarga zostaje bez rozpatrzenia.

W załaczeniu przedstawiamy Państwo rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody w sprawie pozostawienia skargi bez rozpatrzenia.
 


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 18 października 2019 - 20:42:27  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 16 październik 2019
TRZEŹWY KIERUJĄCY - BEZPIECZNIE NA DRODZE

215-78261.jpgUjawnieni trzej kierujący, w których organizmie stwierdzono alkohol - efekt porannych działań pk "Trzeźwy kierujący - bezpiecznie na drodze".

W dniu 14 października 2019 r., policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, przeprowadzili działania własne pod kryptonimem "Trzeźwy kierujący - Bezpiecznie na drodze". Podczas przeprowadzonej akcji ujawniono jednego nietrzeźwego rowerzystę, oraz dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami, pierwszy z nich kierował pojazdem mając 0,57 promila alkoholu we krwi, natomiast drugi - 1,16 promila alkoholu we krwi. Działania, które odbyły się na drogach powiatu goleniowskiego miały na celu wyeliminowanie kierujących, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdami pod wpływem środków odurzających oraz alkoholu stwarza realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i może skutkować utratą prawa jazdy.


sierż. Joanna Podbiegło
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 16 października 2019 - 23:36:03  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Jechała za szybko, straciła prawo jazdy

policja_1.jpg Kilka dni temu (10.10.2019r.), policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, zatrzymali kierującą samochodem marki Porsche, która przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. 44-letnia mieszkanka powiatu kamieńskiego straciła prawo jazdy na trzy miesiące.

Goleniowscy policjanci ruchu drogowego, pełniąc służbę  na terenie powiatu goleniowskiego, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Porsche, która w terenie zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h. W miejscu gdzie obowiązywała prędkość do 40 km/h, jechał 105 km/h. 44-letnia kierująca za przekroczenie prędkości została ukarana mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi. Dodatkowo, kobieta straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach. Jedną z podstawowych przyczyn wielu wypadków w ruchu drogowym jest właśnie nadmierna prędkość.
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 16 października 2019 - 23:18:39  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Uwaga czytelnicy !

 facebook_cover.png
 
Z dniem 20.10.2019r. Przestanie funkcjonować aktualna strona www będzie działać nowa strona, która jest już opublikowana pod adresem -LINK- z dniem tym również po wpisaniu w okno przeglądarki adresu dotychczasowego www.goleniow.net.pl otworzy się nowa. Stara strona w formie archiwum działająca od 2002 roku będzie dostępna pod adresem http://goleniow-net.otenet.pl/ . Mamy nadzieję, że nowa strona przypadnie Państwu do gustu, oraz, że stanie się dzięki Państwu bardziej żywa. Zapraszamy już do rejestracji na nowej stronie www, ponieważ dotychczasowe hasła i loginy nie będą działać. Nowy portal wnosi zmiany tzn. łatwiejsze będzie komentowanie artykułów i komunikacja między czytelnikami. Wprowadzamy rewelacyjny system ogłoszeń drobnych wraz z możliwością dodawania zdjęć, Uruchomimy na Państwa głosy bardziej czytelne forum i parę innych ciekawych zmian.
Prosimy o przesyłanie na adres e-mail materiałów, które uważacie Państwo za ciekawe do publikacji, czekamy na Państwa sygnały oraz na informacje, które warto publikować lub objąć dochodzeniem dziennikarskim.
 
14  Października minęło dokładnie 20 lat od czasu naszego powstania, czas niezmiernie szybko ucieka, starzejemy się i my dziennikarze i starzeje się nasz portal, lecz mamy nadzieję, że nowy system portalowy wniesie nowy powiew i uatrakcyjni naszą stronę.
 
Andrzej Bugajski
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 16 października 2019 - 21:37:43  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony       >>  
Ostatnio na Forum


Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]

Usługi Instalacyjne i wykończeniowe

logo-metr-na-metr-goleniow.png

Online
Gości: 6
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 2
Użytkowników: 693, Najnowszy: Agusia25062

Ogłoszenia

Czas generowania: 0.1091 sek., 0.0427 z tego dla zapytań.