Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg

Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] Radni nie dołożą do Lubczyny - Posiedzenie Komisji Budżetu
Autor: admin dnia 29 mar : 14:39
Może i tak ale droga ta jest na terenie Sołectwa n [ more ... ]

[News] "Rozmowy przy kawie" Z Kamilą Chilkiewicz Piwowarską rozmawia Dominika Stefańska
Autor: MW dnia 29 mar : 10:36
Jak się chce korzystać z publicznych pieniędzy to [ more ... ]

[News] Radni nie dołożą do Lubczyny - Posiedzenie Komisji Budżetu
Autor: MW dnia 29 mar : 10:32
To inwestycja powiatu.

[News] Na ostro po artykule w GG
Autor: Margo dnia 15 gru : 14:24
Autorem artykułu jest C.Martyniuk, obecny poddany [ more ... ]

[News] Kompromitacja Gminy Goleniów przez Burmistrza Goleniowa trwa w najlepsze
Autor: Margo dnia 08 gru : 05:57
Kilka rodzin mieszkających w poniemieckich domach. [ more ... ]

[News] Polacy nic się nie stało - "Bo czyszczą studzienki, proszę Pani"
Autor: Margo dnia 20 lis : 20:30
Raczej "Goleniowianie -nic się nie stało". Studzie [ more ... ]

[News] Kulturalne dylematy - wnioski
Autor: MW dnia 07 lis : 15:22
A to jeszcze jest jakieś porozumienie 14?

[News] Wystąpienie Łukasza Mituły na XXIII sesji Rady Powiatu w sprawie szpitala
Autor: MW dnia 31 paź : 09:50
Wybory za pasem . Rozgrywki o głos suwerena idą na [ more ... ]

[News] Uroczystość oddania czci Bohaterom Wojny Obronnej 1939 - 1 września 2017
Autor: Margo dnia 02 wrz : 08:40
Kim z pochodzenia jest burmistrz? Już nawet pozory [ more ... ]

[News] I jak tu żyć Panie Burmistrzu bez wody?
Autor: Grześ dnia 05 cze : 18:53
Słucham i nie wierzę w to co słyszę. W tym wieku, [ more ... ]
środa 25 kwiecień 2018
Po służbie nie pozostał obojętny

Artur Szczepanik-m.jpg Goleniowski policjant, będąc w czasie wolnym od służby obezwładnił mężczyznę, który będąc pod wyraźnym działaniem alkoholu, groził małoletniemu chłopcu trzymając w ręku szklaną butelkę,  wyzywał przechodniów oraz zakłócał porządek publiczny.

Sierż.szt. Artur Szczepanik, na co dzień przewodnik psa służbowego, spacerował z rodziną w niedzielne popołudnie ul. Szczecińską, kiedy zwrócił uwagę na zakłócającego porządek publiczny mężczyznę. 35-latek, znany funkcjonariuszowi z wcześniejszych interwencji krzyczał, wyzywał przechodniów słowami wulgarnymi. W pewnym momencie ruszył energicznie w stronę małoletniego chłopca, grożąc mu szklaną butelka z piwem, którą trzymał w dłoni.

Goleniowski funkcjonariusz nie pozostał obojętny na zaistniałą sytuację. Używając siły fizycznej, obezwładnił agresywnego mężczyznę, a następnie przekazał w ręce kolegów będących w służbie. Zatrzymany 35-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 25 kwietnia 2018 - 17:22:19  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Z PROMILAMI ZA STERAMI

25.04.2018b.jpg W ubiegły weekend, ogromnym brakiem wyobraźni wykazał się 57-letni obywatel Niemiec, który będąc w stanie nietrzeźwości, stanął za sterami swojego jachtu. Pomimo tego, że sam ledwo był w stanie utrzymać się na nogach, postanowił wypłynąć z przystani w Stepnicy.

Na powyższą sytuację prawidłowo zareagowali ludzie przebywający w tym czasie na miejscu, którzy zaniepokojeni tym, że mężczyzna w takim stanie o mały włos nie doprowadził do zderzenia z inną jednostką pływającą, powiadomili policję.

Jak się okazało, 57-latek był pod znacznym wpływem alkoholu, w jego organizmie były niemal 2 promile, co uniemożliwiało mu prawidłową ocenę zagrożeń jakie niesie ze sobą przebywanie w środowisku wodnym. Za swój czyn został on doprowadzony przez patrol policji do KPP w Goleniowie i zostało przeciwko niemu wszczęte postępowanie karne.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 25 kwietnia 2018 - 12:45:05  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Dyktando Uniwersyteckie 2018 - zapisy ruszyły!

25042018a.png Rektor US, prof. dr hab. Edward Włodarczyk  oraz prof. dr hab. Ewa Kołodziejek z Wydziału Filologicznego US, zapraszają mieszkańców województwa zachodniopomorskiego do udziału w Dyktandzie Uniwersyteckim 2018, które odbędzie się w sobotę, 12 maja, w ramach Święta Uniwersytetu Szczecińskiego.

Otwarta formuła ortograficznych zmagań umożliwia zdobycie zaszczytnego tytułu Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii oraz cennych nagród finansowych: pierwsza nagroda to 3 000 zł, druga – 2 000 zł, a trzecia – 1 000 zł. Uczestnicy konkursu również i w tym roku spodziewać się mogą tekstu związanego tematycznie ze Szczecinem i Pomorzem.

Dyktando Uniwersyteckie, którego inicjatorką jest prof. dr hab. Ewa Kołodziejek, ma charakter cykliczny i tworzy nową regionalną tradycję corocznych zmagań z polską ortografią, w której  do tej pory udział wzięło już niemal 350 uczestników. Pierwsza edycja odbyła się w maju 2015 roku z okazji XXX-lecia Uniwersytetu.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 25 kwietnia 2018 - 12:40:41  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 24 kwiecień 2018
Jaka woda zdrowia doda? - Program dla szkół

woda.jpg Woda jest niezbędna do sprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Nasze ciało w 60-70% procentach właśnie się z niej składa. Jest niezbędnym elementem potrzebnym do przeprowadzenia większości procesów zachodzących w organizmie człowieka m.in. w procesach przemiany materii, regulacji temperatury ciała, transportu składników odżywczych, usuwaniu produktów czy przemiany materii. Dlatego tak ważne jest, żeby była integralnym elementem naszej codziennej diety.
Wg Światowej Organizacja Zdrowia dzienne spożycie wody powinno kształtować się na poziomie 30 ml na każdy kilogram ciała, czyli średnio od 2 do 2,5 litrów. Należy jednak pamiętać, że zapotrzebowanie na wodę jest bardzo zmienne i jest uzależnione od stanu zdrowia (np. w kamicy nerkowej zalecane jest spożywanie większej ilości płynów), wieku, płci, rodzaju stosowanej diety (np. duża podaż błonnika prowadzi do większej utraty wody), temperatury oraz wilgotności otoczenia, poziomu aktywności fizycznej, wysokości n.p.m., a także okresu ciąży czy laktacji. Jaką wodę wybrać podpowiada dietetyk, Łukasz Sieńczewski, ekspert programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii.

Mineralna czy źródlana?

Półki sklepowe uginają się pod różnymi rodzajami wód. Często gubimy się w ich ofercie i wybieramy ją intuicyjnie. Warto jednak wiedzieć co pijemy, żeby sobie nie zaszkodzić. Najczęściej spotykanym podziałem wód jest podział na naturalną wodę źródlaną, naturalną wodę mineralną oraz wodę stołową – tłumaczy Łukasz Sieńczewski. Woda źródlana i woda mineralna wydobywane są z naturalnych, pierwotnie czystych podziemnych źródeł. Woda mineralna zawiera więcej cennych składników mineralnych (powyżej 500 ml/l) takich jak: magnez, sód, wapń czy żelazo. Dlatego polecana jest osobom, które mają zwiększone zapotrzebowanie na te substancje m.in. uprawiającym sport czy cierpiącym na dolegliwości żołądkowe. Przy wyborze wody mineralnej należy zwrócić uwagę na jej skład i uwzględnić indywidualne potrzeby własnego organizmu.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 24 kwietnia 2018 - 11:35:17  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Uwaga mieszkańcy Goleniowa. Jutro zawyją syreny

 
syrena.jpg
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 102/2018 Burmistrza Gminy Goleniów z dnia 24 kwietnia 2018 r. w dniu 25 kwietnia 2018 roku w godzinach 11.00 - 15.00 zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych na terenie miasta Goleniów.

Włączanie syren alarmowych będzie miało charakter ćwiczebny i nie jest związane z wystąpieniem zagrożenia.
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 24 kwietnia 2018 - 10:29:46  ::  Czytaj/Komentuj: 0

I co dalej?

cba-1.jpg Pod koniec roku 2017 Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA), Departament Postępowań Kontrolnych przesłało do Rady Miejskiej pismo o rozpatrzenie zgłoszenia licznych nieprawidłowości i nadużyć w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Jednocześnie Biuro poprosiło o udzielenie informacji o sposobie załatwienia sprawy.

Kodeks postępowania administracyjnego mówi, iż organy administracji publicznej (w tym organy jednostki samorządu terytorialnego) obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki, nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowane - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania.

Czas mijał, Przewodniczący i Rada Miejska, jako organ kolegialny, milczeli do 13 lutego br. W tym dniu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Goleniowie, na której miano przegłosować uchwałę w sprawie złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pracowników PGK Sp. z o.o.. Po dość burzliwej dyskusji jeden z wnioskodawców sam doszedł do wniosku, iż nie można zgłaszać do prokuratury zawiadomienia mając w ręku dowód w postaci anonimu. Kto jest ciekawy jak przebiegały obrady, odsyłam do protokołu z Sesji - -LINK-
Podsumowując  - Rada przekazała pismo CBA do burmistrza Gminy Goleniów, celem ustosunkowania się co do treści zawartych w tym piśmie.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 24 kwietnia 2018 - 10:04:29  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 23 kwiecień 2018
Dziewiąty tryb udzielania zamówienia?

23.03.2018e.png W zależności od przedmiotu zamówienia, wartości zamówienia i celów, jakie chce osiągnąć, zamawiający dysponuje szerokim wachlarzem trybów udzielenia zamówienia.

Ustawa Prawo zamówień publicznych dopuszcza osiem trybów udzielenia zamówienia:
- przetarg nieograniczony,
- przetarg ograniczony,
- negocjacje z ogłoszeniem,
- dialog konkurencyjny,
- negocjacje bez ogłoszenia,
- zamówienie z wolnej ręki,
- zapytanie o cenę,
- licytacja elektroniczna.

Burmistrz Krupowicz podczas realizacji pomysłu pomika/rzeźby Marszałka Józefa Piłsudskiego wskazał jeszcze jeden tryb udzielania zamówienia. Jest to tryb konkurencyjny, otwarty, publiczny.

Jak podaje Gazeta Wyborcza "Burmistrz Robert Krupowicz nie ogłosił konkursu. - Rzeźbę zamówiliśmy w trybie konkurencyjnym, otwartym, publicznym, w formie zapytania ofertowego. Konkurs jest związany z wielokrotnie wyższymi nakładami finansowymi i z czasem, którego nie mamy. Chciałbym pokazać rzeźbę w Goleniowie 11 listopada w 100-lecie niepodległości Polski – tłumaczy." -LINK-

Andrzej Bugajski

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 23 kwietnia 2018 - 16:10:17  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Unieważnienie czynności unieważnienia

uniewaznienie2.png W lutym br. na stronie BIP Urzędu Gminy w Goleniowie ukazało się ogłoszenie o zamówieniu, którego przedmiotem było zadanie pn. "Budowa trzech wiat turystycznych w Kątach, Miękowie i Załomiu", w którym podkreślono pilną potrzebę udzielenia zamówienia. W kwietniu unieważniono postępowanie ze wględu na cenę, aby za chwilę unieważnić unieważnienie postępowania.
http://bip.goleniow.pl/zamowienia/pokaz/730.dhtml

Z treści ogłoszenia możemy się dowiedzieć, iż Zamawiający sam, z własnej woli przeprowadził samokontrolę postępowania, gdzie po analizie "w zakresie realizacji budżetu gminy na rok 2018 oraz w zakresie środków finansowych dostępnych w ramach wpływów budżetowych" Zamawiający "zauważył nowe możliwość zwiększenia kwoty jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia  poprzez przesunięciu środków finansowych na realizację projektu".
Z całą treścią dokumentu można zapoznać się pod tym linkiem  -LINK-

Po analizie tekstu same nasuwają się pytania - dlaczego unieważnienie unieważnienia postępowania dotyczy akurat tego przetargu? Nie był przecież pierwszym, gdzie znacznie została przekroczona kwota, jaka miała być przeznaczona na sfinansowanie zamówienia ( przeznaczona kwota - 600 000 zł, cena oferty - 995 534,20 zł). Czy dokonane wcześniej czynności były obarczone wadą prawną? Czy korygowaniem własnych błędów można nazwać samoistne szukanie wolnych środków w budżecie?  
Jak podaje Urząd Zamówień Publicznych Zamawiający "nie jest zobowiązany do badania, czy dysponuje środkami na poniesienie kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający może dysponować takimi środkami, ale może mieć wolę przeznaczenia ich na inne cele (sygn. akt KIO 1273/17)".


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 23 kwietnia 2018 - 11:30:45  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Goleniów W Okresie Chrystianizacji Pomorza - Wykład W Żółtym Domku

chrystianizacja-pomorza.jpg Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej zaprasza na wykład "Goleniów w okresie chrystianizacji Pomorza", który wygłosi dr Zbigniew Stanuch w czwartek, 26 kwietnia o godz . 18 .00 w Żółtym Domku.

Wstęp wolny.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 23 kwietnia 2018 - 11:27:04  ::  Czytaj/Komentuj: 0

sobota 21 kwiecień 2018
Miał tylko odebrać brata bliźniaka, a trafił do więzienia

sg.jpg Na lotnisku w Szczecinie Goleniowie funkcjonariusze z Morskiego OSG zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary 1,5 roku więzienia. 29-latek miał odebrać swojego brata bliźniaka, który przyleciał z Londynu.

Wczoraj na lotnisku w Szczecinie Goleniowie podczas kontroli pasażerów samolotu funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali jednego z podróżnych. Z baz danych wynikało, że mógł on być poszukiwany. W tym samym czasie patrolujący halę przylotów funkcjonariusze SG zauważyli innego mężczyznę, który łudząco przypominał kontrolowanego pasażera. Na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. Okazało się, że to właśnie on był poszukiwany listem gończym za kradzieże z włamaniem. Akurat przyjechał na lotnisko, by odebrać swojego brata bliźniaka. Mężczyzna został zatrzymany i po sporządzeniu dokumentacji procesowej przewieziony do Zakładu Karnego w Goleniowie.

zdj. Straż Graniczna
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 21 kwietnia 2018 - 12:48:54  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony       >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Angielski z dojazdem do klienta (Ogłoszenia - oddam , przejmę za darmo.) Marta Walancik 1188 0 -
 
Brak nowych postów Opieka nad 82-letnią seniorką (FREE 100% - wolność!!!) Aterima.Med 1548 0 -
 
Brak nowych postów Informacja kontrolowana (Nasz komentarz) admin 1336 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 3975 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 4437 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Tematów: 134 | Posty: 165 | Odsłon: 327467


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


k3reklama-m.jpg

komfort reklama-m.jpgNaprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343
robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Online
Gości: 6
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 2
Użytkowników: 662, Najnowszy: Yiy

Ogłoszenia
Sprzedam
Więcej ogłoszeń (0)
Kupię
Citihaus-email-
16 kwi : 15:53
Mieszkanie lub inna nieruchomość została podzielona?
Przypadła Ci tylko ułamkowa część majątku?
Odkupimy Twój udział w spadku lub we współwłasności.
Proszę o kontakt pod numerem tel: 571-360-354
E-mail: -email-
Darecki-email-
16 kwi : 04:47
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem odznaczeń, zdjęcia o tematyce wojskowej, przedwojenne pocztówki elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego telefon 694972047
Więcej ogłoszeń (2)

Dodaj nowe ogłoszenie

Czas generowania: 0.1140 sek., 0.0305 z tego dla zapytań.