Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg

Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] ...my mówimy jak Pani traktuje ludzi...
Autor: Mike dnia 19 maj : 21:42
A co Kochan może powiedzieć , lepiej niech milczy [ more ... ]

[News] DO PROWADZĄCYCH małe firmy - List do redakcji
Autor: MW dnia 18 maj : 07:20
Były 2 lata nazwijmy to vacatio legis

[News] Czy budowa wodociągu w Żółwiej Błoci nie jest do udźwignięcia dla Gminy Goleniów w tym roku
Autor: MW dnia 17 maj : 07:18
Na czym polega problem w tej kwestii? Czy to nie t [ more ... ]

[News] Emocjonalne wystąpienie Pani ordynator Ewy Knap. Wołanie o pomoc i zdrowy rozsądek.
Autor: admin dnia 16 maj : 09:36
Socjalistyczne myślenie nadal górą, niestety

[News] Emocjonalne wystąpienie Pani ordynator Ewy Knap. Wołanie o pomoc i zdrowy rozsądek.
Autor: MW dnia 15 maj : 16:54
Emocjonalne to fakt. Ale co ma to do merytoryki. S [ more ... ]

[News] Od dziś latamy do Sztokholmu
Autor: MW dnia 15 maj : 07:13
Byle to nie byli tacy "turyści", "inżynierowie" i [ more ... ]

[News] Program wiata 50% plus
Autor: admin dnia 05 maj : 20:58
z drewna i mają być ogrzewane

[News] Program wiata 50% plus
Autor: MW dnia 29 kwi : 07:02
3 wiaty z 1000000 złotych!!!??? przepraszam ale to [ more ... ]

[News] Radni nie dołożą do Lubczyny - Posiedzenie Komisji Budżetu
Autor: admin dnia 29 mar : 14:39
Może i tak ale droga ta jest na terenie Sołectwa n [ more ... ]

[News] "Rozmowy przy kawie" Z Kamilą Chilkiewicz Piwowarską rozmawia Dominika Stefańska
Autor: MW dnia 29 mar : 10:36
Jak się chce korzystać z publicznych pieniędzy to [ more ... ]
sobota 19 maj 2018
Wybory samorządowe po nowemu, Kompendium wiedzy dla Wyborcy i przyszłego radnego.

W sprawie omówienia zmian w ustawach samorządowych i w prawie wyborczym od 2018 r. zaprosiliśmy Panią Sekretarz Powiatu Goleniowskiego Annę Stępień – Buryszek. Zmiany jakie zaczną obowiązywać od nowych wyborów wymuszają wiele zmian z korzyścią dla mieszkańca - wyborcy, ale i dla radnych.

Jedne z ważniejszych zmian to między innymi taka, że mieszkańcy (powiatu, miast na prawie powiatu, województwa), w bezpośrednim głosowaniu, będą decydować corocznie o części wydatków budżetu (Budżet Obywatelski). W ustawach pojawia się prawo, że mieszkańcy posiadający czynne prawa wyborcze, będą mogli wystąpić z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą. Jako obligatoryjne wchodzi transmisja obrad rad na bieżąco w internecie. Ale najbardziej ciekawą zmianą według mnie jest to, żę przy udzielaniu absolutorium wyborcy w trakcje sesji będą mieli prawo dokonania oceny pracy wójta, burmistrza, starosty, prezydenta miasta.

Jakie jeszcze zmiany czekają wyborców zapraszamy do obejrzenia materiału w tej sprawie.

Andrzej Bugajski
 
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 19 maja 2018 - 23:22:10  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Głębokie przekonanie

tood-m.jpg Szanowni Państwo!

Już przed wojną mawiano nieco złośliwie, że nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera. Po wojnie było już tylko gorzej, bo wystarczył dwutygodniowy kurs, żeby zostać prokuratorem, albo sędzią skazującym żołnierzy niezłomnych na śmierć.

Z czasem trzeba było jednak naukę przywrócić do łask. Nadzwyczajna kasta towarzyszy potrzebowała przecież lekarzy, inżynierów, a nawet artyści byli potrzebni, jeśli niezbyt mocno dokazywali. Dla potomków towarzyszy radzieckich uczelnie stały otworem, a różne dyplomy czekały tylko na wręczenie. Pozostali zwykli kandydaci na przyszłych magistrów, musieli się jednak wykazywać nabytą wiedzą, albo talentem.

Teraz artystą jest każdy, komu się tak zadaje, a gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości, to zawsze można przedstawić dyplom i nawet nie trzeba go kupować na przysłowiowym Bazarze Różyckiego. Uczelnie prześcigają się najpierw w pozyskiwaniu studentów, a potem w zaspakajaniu ich potrzeb.

Ale właściwie dlaczego tylko artyści mają być uprzywilejowani? A jak ktoś czuje się lekarzem, sędzią, politykiem? W niektórych wypadkach wymagane są jeszcze dyplomy, chodzi więc o to, żeby były one dostępne,dla „elyt” i są, oczywiście. Nikt przecież nie bada rankingowo poziomu uczelni dyplom wystawiającej.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 19 maja 2018 - 16:04:54  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 18 maj 2018
...my mówimy jak Pani traktuje ludzi...

"Pani Poseł czy Pani słyszy o czym my mówimy? My nie mówimy w tej chwili o wodociągu, ale o tym jak Pani traktuje ludzi..."

Takimi słowami zwrócili się do Poseł Magdaleny Kochan z Platformy Obywatelskiej mieszkańcy Żółwiej Błoci pozbawieni wody.
 
 
Poniżej mogą zobaczyć Państwo materiał filmowy ze spotkania mieszkańców z Panią Poseł Magdaleną Kochan, o którym wspominają w swojej wypowiedzi.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 18 maja 2018 - 22:54:10  ::  Czytaj/Komentuj: 1

Radny się pyta! Burmistrz,czyli pracownik samorządowy - odpowiada?

18.05.2018a.png Na posiedzeniu XLII sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w dniu 25.04.2018 r. radny Ireneusz Zygmański złożył dwie interpelacje następującej treści:
1.) Pan Burmistrz nie planuje podwyższenia standardu ochrony budynku Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie w związku ze zwiększonym prawdopodobieństwem zaboru mienia na jego terenie ? Szczególnie dotyczy to ruchomego mienia własności Urzędu, pracowników, a także interesantów. O takim zwiększonym zagrożeniu poinformował jeden z ogólnopolskich portali internetowych w materiale, którego bohaterem był obecny pracownik Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie. Został on tam przedstawiony jako osoba nie mająca nic przeciwko przyjmowaniu w swoje posiadanie przedmiotów cudzej własności. Zatem zatrudnianie tej osoby może być rzeczywistą przyczyną do obaw mieszkańców. Informacja internetowa wzbudziła wiele komentarzy wśród mieszkańców na ten temat.

2.) Drugie zapytanie dotyczy tego samego, czy Urząd Gminy i Miasta świadczy na rzecz mieszkańców usługi związane z darmowym odświeżaniem dzieł kinematograficznych ? A o takich możliwościach także poinformował powyższy portal w tym samym materiale. Ucieszyło mnie to, gdyż posiadam trochę starych filmów w złym stanie i też bym chciał za darmo sobie odświeżyć.

W dniu dzisiejszym, tj. 18.05.2018 r. na stronie BIP Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie została w tej sprawie udostępniona odpowiedź burmistrza Roberta Krupowicza. Oto jej treść:
 
18.05.2018a.png
 


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 18 maja 2018 - 14:40:50  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Konkurs ofert na stanowisko Prezesa Zarządu SCM zakończony

sroka.jpg Rada Nadzorcza Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie wybrała w konkursie i powierzyła funkcję Prezesa Zarządu SCM Panu Tomaszowi Sroka ze Szczecina, aktualnemu dyrektorowi placówki medycznej z Gorzowa Wielkopolskiego wchodzącej w skład Grupy Medycznej Luxmed.

Nowy prezes pisze o sobie tak :
Doświadczony menedżer z kilkunastoletnią praktyką w branży medycznej, finansowej. Umiejętności budowania i zarządzania strukturami sprzedażowymi własnymi oraz partnerskimi. Znajomość profesjonalnych technik sprzedaży, zasad negocjacji handlowych oraz metod zarządzania zespołami w strukturach rozproszonych: coaching menedżerski, motywowanie, delegowanie, przeprowadzenia przez zmiany. Członek zespołów projektowych na poziomie centralnym w obszarze tworzenia i wdrażania akcji marketingowo-promocyjnych oraz analiza i optymalizacja procesów i produktów.

Pan Tomasz swoją funkcję obejmie z dniem 04.06.2018r.

foto pochodzi z profilu na goldenline.pl
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 18 maja 2018 - 10:06:58  ::  Czytaj/Komentuj: 0

czwartek 17 maj 2018
Brak ciekawych propozycji

17.05.2018d.jpg Zakończyło się w Restauracji Olimp spotkanie parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej z mieszkańcami Goleniowa. Do naszego miasta przybyli Posłowie na Sejm RP: Tomasz Siemoniak, Magdalena Kochan, Izabela Leszczyna. Nie przybył na spotkanie Szymon Ziółkowski, którego obowiązki zatrzymały w jego własnym okręgu wyborczym.

W spotkaniu uczestniczyło około 30 osób, z czego większość stanowili działacze tej partii. Nie było raczej przełomu w przekazywanych treściach wyborcom, a wypowiedzi posłów oscylowały wokół znanej retoryki ludzi reprezentujących to ugrupowanie.17.05.2018c.jpg

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 17 maja 2018 - 19:58:43  ::  Czytaj/Komentuj: 0

DO PROWADZĄCYCH małe firmy - List do redakcji

ceidg.jpg Jeżeli ktoś, kto prowadzi działalność gospodarczą, nie podał do CEiDG swojego numeru PESEL, z dniem 19.05.2018 roku zostanie wykreślony z bazy przedsiębiorców (CEiDG). Innymi słowy urząd zlikwiduje działalność gospodarczą takiej osoby.

Nie jest to żart niestety.

Zadzwoniłem do Gminy Goleniów i zapytałem kto może nie mieć wpisanego numeru pesel w ewidencji. Przecież od lat ten numer podaje się w różnych instytucjach.

Dowiedziałem się, że osoby, które założyły działalność gospodarczą przed 01.01.2012 roku nie podawały numeru pesel, ponieważ ówczesne przepisy tego nie zakładały.
Jeżeli takie osoby nie dokonały żadnej zmiany we wpisie w CEiDG po dniu 01.01.2012 roku oznaczać to będzie, że numer PESEL nie znajduje się w bazie CEiDG i w związku z tym wpis takiej osoby zostanie wykreślony z CEiDG z dniem 19.05.2018 roku.
Proszę sprawdzić, czy powyższy problem czasem nie dotyczy Państwa firmy, albo kogoś kogo znacie, kto prowadzi działalność gospodarczą.

Dane do wiadomości redakcji
 
 
 
OD REDAKCJI

Brak PESEL w CEiDG – wykreślenie przedsiębiorcy

Ustawa z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw nie została uchylona, zaś w art. 61 wskazuje, że:

    1. W przypadku gdy wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej nie zawiera numeru PESEL, z wyjątkiem wpisów dotyczących przedsiębiorców, o których mowa w art. 13 ust. 1 i 2 ustawy zmienianej w art. 1, przedsiębiorca uzupełnia wpis o tę daną w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 17 maja 2018 - 16:28:24  ::  Czytaj/Komentuj: 1

środa 16 maj 2018
Ogłoszony został II przetarg na budowę wiat w miejscowości Załom, Kąty i Miękowo.

Budowa wiat turystycznych w miejscowości Załom, Kąty i Miękowo wzbudziło, jak większosć zapewne pamięta, wiele niezdrowych emocji. Informujemy, że w dniu wczorajszym, tj. 15 maja br., burmistrz, wypełniając wolę Rady Miejskiej, ogłosił drugi przetarg na powyższe zadanie.
Z dokumentami możecie się Państwo zapoznać pod tym linkiem -LINK-
Otwarcie ofert ma nastąpić 30 maja 2018 r. o godz. 10:00.

Kto posiada żyłkę dedektywistyczną i lubi rozwiązywać zagadki niech przyjży się dokładnie:  
- dostępnej wizualizacji,
- przedmiarowi robót
oraz
 - Decyzji Nr 732/2017 z dnia 24 października 2017 r., która to stwierdza, iż załączniki do decyzji (tj. "Projekt budowlany-branży architektonicznej", "Projekt budowlany - branży konstrukcyjnej" oraz "Projekt budowlany branży sanitarnej") są OPATRZONE pieczęcią zatwierdzającą.

W tej chwili czekamy na spotkanie radnych z protestującymi i na rozstrzygnięcie powyższego przetargu.


Znajdź różnicę

16.05.2018a.png


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 16 maja 2018 - 16:52:09  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Czy budowa wodociągu w Żółwiej Błoci nie jest do udźwignięcia dla Gminy Goleniów w tym roku

„Czy budowa wodociągu w Żółwiej Błoci nie jest do udźwignięcia dla Gminy Goleniów w tym roku” pyta radna Irena Henkelman. Poziom złożoności wykonania zgoła prostej inwestycji sięga od dawna granic absurdu. Świadome uzależnienie wykonania wodociągu od wielu czynników zewnętrznych ( pozyskanie kredytu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , efektu ekologicznego) powoduje,że niepotrzebnie przeciąga się ona w nieskończoność. Jedna z najbogatszych gmin w regionie nie potrafi w trybie pilnym podłączyć kilku domostw do wodociągu. Nie potrafi czy nie chce? Oto jest pytanie. Posiedzenie Komisji Spraw Społecznych,Edukacji, Kultury i Sportu. V-ce burmistrz H.Zajko przedstawia nową “propozycję” montażu finansowego zrealizowania budowy wodociągu w Żółwiej Błoci.

(red.)


15.05.2018 r. Posiedzenie Komisji Spraw Społecznych, Edukacji, Kultury i Sportu - Fragment


Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 16 maja 2018 - 16:26:23  ::  Czytaj/Komentuj: 1

wtorek 15 maj 2018
Zaproszenie na spotkanie z Parlamentarzystami PO

Szanowni Państwo, już w najbliższy czwartek (17.05.2018r.) Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej odwiedzą województwo zachodniopomorskie w ramach spotkań obywatelskich Polska Samorządna.Gośćmi w Państwa powiecie będą Posłowie na Sejm RP:  Tomasz Siemoniak, Magdalena Kochan, Izabela Leszczyna oraz Szymon Ziółkowski. Spotkanie odbędzie się o godz. 17:00 w Restauracji Olimp przy ul. Szczecińskiej 8e w Goleniowie.

15.05.2018a.jpg


Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 15 maja 2018 - 13:42:08  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony       >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Angielski z dojazdem do klienta (Ogłoszenia - oddam , przejmę za darmo.) Marta Walancik 1225 0 -
 
Brak nowych postów Opieka nad 82-letnią seniorką (FREE 100% - wolność!!!) Aterima.Med 1595 0 -
 
Brak nowych postów Informacja kontrolowana (Nasz komentarz) admin 1374 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 4024 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 4484 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Tematów: 134 | Posty: 165 | Odsłon: 329222


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


k3reklama-m.jpg

komfort reklama-m.jpgNaprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343
robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Online
Gości: 13
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 3
Użytkowników: 666, Najnowszy: Bobson

Ogłoszenia
Sprzedam
Więcej ogłoszeń (0)
Kupię
CITIHAUS-email-
04 maj : 09:32
Grupa Citihaus pomoże zabezpieczyć państwa nieruchomość. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę citihaus.pl a także u agenta prowadzącego tel. 508 536 545.
Więcej ogłoszeń (1)

Dodaj nowe ogłoszenie

Czas generowania: 0.1145 sek., 0.0299 z tego dla zapytań.