Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Linki
· GRY
Menu

anonse.jpg

Rozkład jazdy PKP

odjazdy-m.jpg
przyjazdy-m.jpg

Dyżury aptek

Kolporter RSS
O najnowszych newsach możesz dowiedzieć się za pośrednictwem kanałów rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Latest Comments
[News] KRYZYS W WENEZUELI A INTERESY POLSKI
Autor: MW dnia 29 sie : 23:09
Dlaczego ten pan nie uzyje kluczowego słowa tłumac [ more ... ]

[News] Cud nad Wisłą - BITWA WARSZAWSKA - 1920 r.
Autor: golonko dnia 15 sie : 16:33
Na TVP Historia ze dwa lata temu wywodzono, że "cu [ more ... ]

[News] Jak wymienić piec z rządową dopłatą?
Autor: MW dnia 14 sie : 07:15
Czyli tradycyjnie. Władza publiczna DA. A z drugie [ more ... ]

[News] Być Polką
Autor: golonko dnia 06 sie : 16:52
Byłem jeszcze dzieckiem gdy Kwaśniewski przeprasza [ more ... ]

[News] Maraton Niepodległości 11.11.2018 - Kliniska Wielkie - 100 dni
Autor: golonko dnia 06 sie : 16:49
Jak się skończą upały to sprawdzę formę i ewentual [ more ... ]

[News] Oświadczenia majątkowe - z czym to się je.
Autor: golonko dnia 06 sie : 16:45
Czy i tu dopuszczalne są wyjątki - niepublikowanie [ more ... ]

[News] Policjanci eskortowali samochód z nieprzytomnym niemowlakiem
Autor: Mike dnia 29 lip : 08:01
Bardzo dobrze , taka jest miedzy innymi sluzba Pol [ more ... ]

[News] Proszę o wsparcie inicjatywy referendalnej
Autor: MW dnia 18 lip : 23:01
bajki

[News] Szanowni Panowie Burmistrzowie - List do redakcji
Autor: MW dnia 06 lip : 21:07
Popieram.

[News] Czy budowa wodociągu w Żółwiej Błoci nie jest do udźwignięcia dla Gminy Goleniów w tym roku
Autor: kellog dnia 12 cze : 17:22
Studnie ? Proponował bym jak jesteś taki(a) mądry( [ more ... ]tts1.jpg


poniedziałek 17 wrzesień 2018
Prawo i Sprawiedliwość Goleniów - program wyborczy 2018 "Samorząd Bliżej Mieszkańców"


TYLKO U NAS !!!

Wywiad z Pełnomocnikiem Wyborczym i jednocześnie Szefową struktur gminnych Prawa i Sprawiedliwości w Gminie Goleniów Panią Aleksandrą Muszyńską.
W rozmowie z Panią Aleksandrą poruszamy najistotniejsze elementy kampanii wyborczej oraz punkty programowe jakie Prawo i Sprawiedliwość przedstawi dla mieszkańców naszej Gminy.
"Samorząd Bliżej Mieszkańców" to hasło, które stanowi clue kampanii tej partii. Dzięki tej rozmowie mogą się Państwo zapoznać z siedmioma punktami programu wyborczego teamu przygotowanego do wyborów z ramienia tego ugrupowania.
 
rozmawiał Andrzej Bugajski
 
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 17 września 2018 - 14:52:13  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 18 wrzesień 2018
Galeria Foto - Festiwal Ludzka Mozaika

Przedstawiamy Państwu wybrane przez dziennikarzy naszej redakcji zdjęcia, pokazujące wydarzenia, które się odbyły w ramach Festiwalu Ludzka Mozaika z podziałem na eventy, występy, wydarzenia oraz koncerty.
Zdjęcia wykonał członek naszej redakcji Mirosław Mielczarek
 
Prawie 140 zdjęć w naszej galerii można wykorzystać do celów prywatnych bez ograniczeń.
 
18.09.2018a.jpg
 
18.09.2018b.jpg
 
 


zapraszamy

galeriafoto.jpg
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  wtorek 18 września 2018 - 21:33:02  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 17 wrzesień 2018
Radziecki atak na Polskę 17 września 1939

plecy.png
Radziecki atak na Polskę 17 września 1939 - zbrojna napaść ZSRR bez wypowiedzenia wojny na Polskę, prowadzącą wojnę z niemiecką III Rzeszą, podczas II wojny światowej.

Na mocy tajnego załącznika do niemiecko-radzieckiego paktu o nieagresji (paktu Ribbentrop-Mołotow), ZSRR zobowiązał się do zbrojnego wystąpienia przeciw Polsce w sytuacji, gdyby III Rzesza znalazła się w stanie wojny z Polską, co było eufemistycznym określeniem przewidywanego jeszcze przed wybuchem II wojny światowej najazdu Niemiec na Polskę (po roku 1945 zarówno ZSRR jak i władze PRL oficjalnie zaprzeczały istnieniu tego załącznika aż do roku 1989, choć w niektórych podręcznikach historii wydanych w PRL można jednak było " mimo cenzury " przeczytać enigmatyczne informacje na ten temat).', ' Oficjalny pretekst agresji był zawarty w przekazanej w nocy z 16 na 17 września przez zastępcę Ludowego Komisarza (ministra) Spraw Zagranicznych Potiomkina ambasadorowi Grzybowskiemu nocie dyplomatycznej: zamieszczono tam oświadczenie o rzekomym rozpadzie państwa polskiego, ucieczce rządu polskiego, konieczności ochrony mienia i życia zamieszkujących wschodnie tereny polskie Ukraińców i Białorusinów oraz uwalnianiu ludu polskiego od wojny. Warto przy tym podkreślić, że legalny rząd II Rzeczypospolitej opuścił granice przedwojennej Polski wieczorem 17 września, dopiero po powzięciu wiadomości o dokonanym rankiem tego dnia wkroczeniu Armii Czerwonej.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  poniedziałek 17 września 2018 - 11:21:35  ::  Czytaj/Komentuj: 0

niedziela 16 wrzesień 2018
Goleniowscy policjanci zatrzymali pirata drogowego

Wyprzedzanie na skrzyżowaniu i na „podwójnej ciągłej” oraz jazda z prędkością niemal 200 km/h, takich wykroczeń dopuścił się nieodpowiedzialny kierowca skody. Jego niebezpieczną jazdę, w porę przerwali policjanci z goleniowskiej drogówki, którzy zarejestrowali całą sytuację, dzięki kamerze zamontowanej w nieoznakowanym radiowozie.

Uwagę policjantów z Referatu Ruchu Drogowego goleniowskiej komendy zwrócił pojazd marki Skoda, którego kierowca pędził drogą nr 142 w kierunku Szczecina. Podczas swej szaleńczej jazdy, wyprzedzał jadące przed nim pojazdy w obrębie skrzyżowania, a następnie na linii podwójnej ciągłej. Kiedy mundurowi postanowili zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę do kontroli, pomiar prędkości wskazał, że jechał 192 km/h. Za kierownicą skody siedział 36-letni mieszkaniec Świdwina.

Policyjna kontrola z całą pewnością ostudziła jego pośpiech, bo za spowodowanie zagrożenia oraz rażące łamanie przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.
 
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 16 września 2018 - 20:59:24  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Kandydaci na Burmistrza Goleniowa.

Podczas ośmioletniej "służby" Roberta Krupowicza dla dobra wspólnoty samorządowej można było dostrzec, że stosowanie przez niego w wypowiedziach synonimów, w znaczeniu symbolu lub odpowiednika czegoś, doprowadzało wielokrotnie do nieporozumień w interpretacji jego słów. Cztery lata temu Robert Krupowicz startował z hasłem "Budujemy dobre miejsce do życia - Robert Krupowicz kandydat na Burmistrza Goleniowa".
 
16.09.2018a.jpg
 
Czy można powiedzieć, że 4 lata temu kandydat na burmistrza Goleniowa oszukał wyborców? Nie! Nie można! Chciał zostać Burmistrzem Goleniowa (pomimo tego, że startował w wyborach na Burmistrza Gminy Goleniów) i nim został. Chciał budować lepsze miejsce do życia w mieście Goleniowie? Buduje! Fakt, że według swoich wizji - ale to czyni.
 
Tę samą technikę zastosował i w obecnych wyborach samorządowych A.D. 2018. Hasło przewodnie "Budujemy dobre miejsce do życia" pozostało niezmienione. Zmianie uległ podpis, który brzmi: "Robert Krupowicz Twój Burmistrz Goleniowa".
 
 16.09.2018bb.jpg


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  niedziela 16 września 2018 - 18:47:17  ::  Czytaj/Komentuj: 0

sobota 15 wrzesień 2018
Starsi, mądrzejsi, bogatsi

tood-m.jpg Szanowni Państwo!

Układ, w którym jedna ze stron jest starsza, mądrzejsza i bogatsza, dyktuje jednoznacznie wzajemne zależności. Dawno temu odkryli to mężczyźni żeniący się z kobietami od siebie młodszymi, głupszymi i często biedniejszymi. W tradycyjnym związku małżeńskim, mąż uzurpował sobie tę uprzywilejowaną rolę. Jeśli zdarzyło się, że był młodszy, lub biedniejszy od żony, starał się ukryć ten „wstydliwy” fakt. W przypadku intelektualnej przewagi żony, próbowano tego faktu po prostu nie zauważać.

Te dobrze znane wszystkim zasady usiłuje się przedstawiać jako obowiązujące również w układzie międzynarodowym, uzasadniając np. dominację Niemiec nad Polską. Zapomina się przy tym, że polska demokracja jest o parę wieków starsza od niemieckiej. Mądrość niemiecką można oceniać na różne sposoby, ale stadne podążanie za Hitlerem, czy Merkel o mądrości narodowej Niemców świadczy nie najlepiej. Czy są od nas bogatsi? Oczywiście! To jak porównywanie rabusia z obrabowanym.
 
Pozdrawiam i do następnej soboty
 
Małgorzata Todd
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  sobota 15 września 2018 - 14:01:28  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 14 wrzesień 2018
17 punktów Prezesa szpitala

W związku z ostatnio dokonanym ponownie wsparciem finansowym ( już drugim w tym roku przez Radę Powiatu) dla Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie, zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie takiego działania. Pan  Prezes Zarządu Tomasz Sroka oraz Pan Mariusz Lewandowski - z Rady Nadzorczej, zgodzili się nam odpowiedzieć na interesujące nas pytania.

Andrzej Bugajski

W załączeniu materiały dot. szpitali powiatowych w Polsce, o których mowa w wywiadzie:

Stanowisko podpisane przez prezesów Ogólnopolskiego Związku Szpitali Powiatowych oraz Związku Powiatów Polskich została poparte szczegółowymi analizami opracowanymi na podstawie danych udostępnionych przez szpitale wchodzące w skład OZPSP.

 
Pełny tekst stanowiska oraz analizy dotyczące sytuacji szpitali powiatowych dostępne są tutaj:

Link 1

Link 2
 
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 14 września 2018 - 16:00:21  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Ukradła naklejki, grozi jej więzienie

14.09.2018a.jpg Policjanci z Goleniowa zatrzymali 70-letnią kobietę, która ukradła  promocyjne naklejki z dyskontu, dzięki którym można wymienić je na maskotki. Sprawczyni usłyszała zarzuty, grozi jej do 5 lat więzienia.

Goleniowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży promocyjnych naklejek w jednym z dyskontów. Na nagraniu z monitoringu widać było kobietę, która stojąc przy nieczynnej kasie  sięgnęła po leżącą tam rolkę z naklejkami i oderwała z niej kilka sztuk. Następnie myśląc, że nikt nie zauważył co zrobiła, zabrała całą rolkę. Jak się okazało, kobieta ukradła około 600 naklejek. Sklep wycenił straty na 600 zł.
 
Dzięki nagraniu, które zarejestrował monitoring sklepu, udało się ustalić sprawczynię. Kilka dni po kradzieży, kobieta robiła zakupy w tym samym dyskoncie i została rozpoznana przez pracowników. 70-letnia mieszkanka Goleniowa została zatrzymana przez policjantów. Podczas czynności procesowych przyznała się do przestępstwa, nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego dokonała kradzieży.

Za  swoje zachowanie seniorka odpowie przez sądem. Grozi jej do 5 lat więzienia.
 
asp.sztab. Julita Filipczuk
 


Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  piątek 14 września 2018 - 08:21:11  ::  Czytaj/Komentuj: 0

czwartek 13 wrzesień 2018
XLVI sesja Rady Miejskiej w dniu 05 września 2018 r.

Porządek obrad sesji - zmieniono na sesji - informacje w materiale Video

    Otwarcie obrad i stwierdzenie kworum.

    Odczytanie porządku obrad sesji.

    Przyjęcie protokołu z posiedzenia XLIV sesji Rady Miejskiej w Goleniowie odbytej w dniu 27 czerwca 2018 r. oraz protokołu z posiedzenia XLV uroczystej sesji Rady Miejskiej w Goleniowie odbytej w dniu 01 lipca 2018 r.

    Sprawozdanie odnośnie funkcjonowania gospodarki odpadami na terenie Gminy Goleniów.

    Projekt uchwały w sprawie powołania doraźnej komisji do sprawdzenia, czy wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum gminnego odpowiada przepisom ustawy.

    Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy użyczenia nieruchomości, położonych w Goleniowie przy ulicach: Słowackiego, Szczecińskiej, Zielonej Drodze i przy Placu Bramy Wolińskiej, z tym samym podmiotem na kolejny okres oraz na oddanie w użyczenie tych nieruchomości na czas dłuższy niż 3 lata.

    Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Goleniów.

    Projekt uchwały w sprawie udzielenia dotacji na remont kościoła w miejscowości Miękowo p.w. Przenajświętszej Trójcy w Miękowie.

    Projekt uchwały w sprawie utworzenia odrębnych obwodów głosowania.

    Projekt uchwały w sprawie zmian budżetu gminy na 2018 r.
 


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  czwartek 13 września 2018 - 23:47:39  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 12 wrzesień 2018
Wywiad z twórcami Festiwalu Ludzka Mozaika - w Goleniowie

Z twórcami Festiwalu Ludzka Mozaika - Danielem Jacewiczem, Jennifer Crissey, Lesją Szulc oraz Arturem Grabowskim o przesłaniu zakończonego festiwalu.
 
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: admin  ::  środa 12 września 2018 - 23:07:33  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony       >>  
Ostatnio na Forum
  Temat Autor Odsłon Posty Ostatni post
Brak nowych postów Angielski z dojazdem do klienta (Ogłoszenia - oddam , przejmę za darmo.) Marta Walancik 1395 0 -
 
Brak nowych postów Opieka nad 82-letnią seniorką (FREE 100% - wolność!!!) Aterima.Med 1809 0 -
 
Brak nowych postów Informacja kontrolowana (Nasz komentarz) admin 1567 0 -
 
Brak nowych postów szukam potwierdzenia (Podziel się opinią.) Margo 4275 3 Margo
pią mar 06 2015, 10:26 
Brak nowych postów Goleniów gollnow (Podziel się opinią.) JANUSZ242 4767 4 JANUSZ242
śro sty 28 2015, 03:51 
Tematów: 134 | Posty: 165 | Odsłon: 339111


stat4udarmowe liczniki
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]


k3reklama-m.jpg

komfort reklama-m.jpgNaprawy
 
komputerów

 i laptopów
 tel. 795 748 343
robert2a.jpg

sigma.jpg
radca.jpg


Online
Gości: 8
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 6
Użytkowników: 677, Najnowszy: meary

Ogłoszenia
Sprzedam
Więcej ogłoszeń (0)
Kupię
Darecki-email-
16 wrz : 04:19
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem odznaczeń, zdjęcia o tematyce wojskowej, przedwojenne pocztówki elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego telefon 694972047
Więcej ogłoszeń (1)

Dodaj nowe ogłoszenie

Czas generowania: 0.1356 sek., 0.0421 z tego dla zapytań.